2.27. Khaled Hosseini ,,Tūkstantis saulių skaisčių" (,,A thousand splendid suns" )


Pasakojama apie dvi moteris: Marjamą ir Leilą, dvi skirtingas moteris, kurios buvo priverstos gyventi kartu. Ir netrukus jos tampa kaip viena- taip lengviausia išgyventi visus likimo (o gal tiksliau vyro? ) smūgius. Na, ir šiek tiek mažesnę vietą užima Afganistane vykę karai..

Knyga įtraukia nuo pat pirmų puslapių. Tiesa, viskas, kas buvo pasakyta anotacijoje knygos pabaigoje, įvyksta ne iš karto, tad aš vis laukiau ir galvojau, kokiu būdu tai, kas buvo rašyta, susiklostys.

Kadangi kalbama apie musulmonus, neišvengiama tema- smurtas prieš moteris. Tačiau ši knyga puikiai parodo, kad ne kiekvienas musulmonas yra tas tipinis daugumoje panašios tematikos knygų aprašomas smurtautojas, ne visi vyrai musulmonai yra nusistatę prieš moteriškąją giminę. Juk Lietuvoje smurtas šeimose yra gan populiarus- taigi, krikščioniai ne ką šventesni. Na, bet čia nebesiplėsiu. Taigi, knygoje parodoma ir puikių žmonių, puikių vyrų ir moterų, kuriems gyvenime nereikalingas smurtas ir įvairius nesutarimus galima išspręsti kitaip. Bet visgi, yra ir tokių, kuriems kumsčiai- atsakas į bet kokį nepageidaujamą veiksmą. Tas trankymas, plaukų rovimas ir visa kita net labiau sukrėtė nei neseniai skaitytame ,,Amerikos psichopate“. Gal todėl, kad K. Hosseini knygoje aprašomi veiksmai tikroviškesni ir dažniau pasireiškiantys gyvenime nei kad minėtoje knygoje?.. Nejučia net pagalvoju: ar yra kur nors tokia pasaulyje vieta, kur vyrai, o ne moterys, yra mušami ir prievartaujami? Kodėl moterys visuomet kenčia?.. Nesu nusistačiusi prieš vyrus, tiesiog kilo tokia mintis..

Marjama- nuo mažumės gyvenusi mažytėje trobelėje, vėliau prievarta ištekinta už vyro, galbūt ir nedaug nusimananti apie pasaulį ir jame vykstančius įvykius, bet nuolanki ir geraširdė… Visą gyvenimą kentėjo.. Ir dėl ko?… Jos likimas mane labiausiai paveikė.. Tai per daug neteisinga. Ir apskritai, kalbant ne tik apie Leilą, Marjamą, bet ir apie kitas panašaus likimo moteris- net jeigu jos stebuklingu būdu išsikapsto, kaip galima gyventi su šitiek prisiminimų? Juk taip lengvai visko nepamirši..

Karas. Tema, kurios fone visa istorija ir vyksta. Žmonių viltis, kad kuriems nors laimėjus, pasikeis viskas į gerą, žūsta sulig kitu karu.. Po to vėl viltis- ir galiausiai vėl ji dūžta. Būtent tai mane trikdė. Kad niekada neateina gėris, kad viskas blogai ir blogai.. Niekada nenorėčiau to patirti.

Skaitant buvo įdomu, bet visgi tikėjausi iš jos daugiau- taip maniau , kai baiginėjau trečiąjį šimtą puslapių. O tuomet viskas ėmė vykti taip greitai, sukėlė pačius įvairiausius jausmus, mintis, trikdė, vertė šypsotis, verkti… Turėdama laisvą minutę vis prisėsdavau, nesvarbu, kad tik keturis ar penkis puslapius tesuspėdavau perskaityti.. Dabar, kai jau baigiau, galiu pasakyti: labai, labai įdomi knyga.

Ekranizacija

Pagal imdb.com, turėtų po keleto metų pasirodyti ir filmas. Planuojamas 2015 m.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.