2.22. Vincas Krėvė ,,Skirgaila"


Taigi, perskaičiau ,,Skirgailą“, bet daug pasakyt apie ją neturiu ką. Nelabai patiko ši drama. Na, vien dėl pačio žanro buvo sunkiau skaityti ir vardų krūva… Maišėsi man lenkai su vokiečiais, sunku ten juos atskirti. O vartyti pradžią, kur visi išvardinti vienoje vietoje, visą laiką būtų pabodę.

Pats siužetas iš pradžių nuteikė visai pozityviai, kadangi pagrindiniai veikėjai Skirgaila ir Lydos kunigaikštytė bei faktas, kad ji buvo pagrobta, yra žinomi iš istorijos pamokų. Bet tuoj visas pozityvumas dingo, nes pirmąjį skyrių, kuris tęsėsi 60 psl atsibodo skaityti, nes per juos beveik nieko įdomaus nepasakė, toks jausmas, lyg temptų gumą, kalbėdami tą patį per tą patį… Tiesa, įdomu man buvo tai, kad išaiškėjo, jog naujojo tikėjimo lietuviai ir net pats kunigaikštis nepripažino ir to net neslėpė nuo kitataučių svečių. Toliau?.. Viskas ėjo neįdomyn, net Keleris su savo šnekom apie meilę ne ką tepadėjo. Užtat pabaiga išgelbėjo pačią knygą- visai įdomią slėptuvę sumąstė vienas iš veikėjų (nesakysiu, kuris ir kokią, nes neskaičiusiems neįdomu bus). Nesitikėjau, kad bus tokia pabaiga, nors, kita vertus, tokio tipo kūriniai dažniausiai baigiasi liūdnai, tik apie tai būna pranešama iš anksto, parašant tragedija. Pati pabaiga man nebuvo visiškai aiški, nors visgi linkstu prie to, kad Skirgaila veikė iki galo.

Tai tiek apie šitą kūrinį. Einu paskaityti ką nors įdomesnio 😉

Citata iš knygos:

Kai vaikas tampa jaunuoliu, o jaunuolis suaugusiu vyru, jie keičia savo drabužius į labiau pritaikintus jų ūgiui ir darbui. Tauta kaip žmogus auga ir rimtėja, o jos tikėjimas dievais- tai rūbai, kuriuos ji dėvi. Mūsų tauta buvo vaikas, bet atėjo laikas tapti jaunuoliu, ir todėl ji keičia dievus. Kai surimtės ir taps suaugusiu vyru, ji apleis naują dievą, kaip dėl jo apleido Perkūną. Bet vis tiek, kaip ji pavadins naują dievą, kuriuo vardu šauksis jo, gerbs visuomet tą patį, didį, paslaptingą Praamžių, kuris gyvena ne ten (…) ir ne čia (…), ne ąžuolynuose mūsų, ne naujose šventovėse, bet žmogaus sieloje.

(103 psl)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.