2.20. Charlaine Harris ,,Miręs pasauliui“ (,,Dead to the world“)


 Tai ketvirtoji Sukės Stekhaus sagos knyga, kurioje vampyras Erikas patenka į bėdą: negana to, kad jį nori pagrobti raganos, jam kerai panaikina visą atmintį. Pati to nenorėdama, Sukė eilinį kartą patenka į visų įvykių sūkurį.

Pradžia buvo įdomi. Juokino mane Erikas, kuris, praradęs atmintį, buvo visai kitoks. Tačiau nuo pat pradžių, kai išgirdau apie raganas, į jų atsiradimą žiūrėjau (ir tebežiūriu) skeptiškai. Užteko man jau visų tų antgamtiškų būtybių, kam tos raganos? Ir kaip supratau, šia dalimi jų pasirodymas nesibaigia. Na, nesvarbu.

Tačiau maždaug po 60 psl įdomumas sumažėjo, vienu metu netgi skaičiau tam, kad skaityčiau. Laimei, kuo labiau ėjo knyga link pabaigos, vėl įsijaučiau ir su malonumu perskaičiau paskutinius puslapius. Darau išvadą, kad visgi tikrasis Erikas man labiau patinka. Apskritai, šioje knygoje man patiko tai, kad beveik nebuvo Bilo- nepatiko ir nepatinka jis man. Ėmiau nebesuprasti Sukės- nuo tų vyrų jai jau galva sukasi. Tai jai Bilas, tai Erikas, tai Semas, tai vilkolakis Alsidas patinka… Nejaugi taip sunku būti tik su vienu?

Pastebėjau, kad nemažai yra kartojamasi. Vis iš naujo kiekvienoje knygoje pasakojama, kad Sukė turi sugebėjimų skaityti mintis- na, juk vis tiek dauguma pradeda skaityti nuo pirmos dalies, tad jau net vidury nakties pabudinti turėtų pasakyti, kuo Sukė skiriasi nuo kitų žmonių. Tiesa, nepamenu, ar kitose knygose taip buvo, bet šioje pačioje pabaigoje yra trumputė santrauka visų prieš tai buvusių dalių- visai įdomu paskaityti ir atgaminti prisiminimus apie buvusias dalis.

Bet kuriuo atveju, skaitysiu ir tolimesnes dalis (na, bet kol kas namuose eilės laukia gal 6 knygos, tad artimiausiu metu neplanuoju imtis penktosios dalies. Patiks tiems, kas skaitė ankstesnes dalis 😉

Ekranizacija:

2008 m. pasirodė pirmosios serialo pagal šią knygų seriją True Blood serijos. Birželio mėnesį turėtų pasirodyti jau 4 sezonas. Pagrindinius vaidmenis atlieka  Anna Paquin (Sukė) ir  Stephen Moyer ( Bilas ).

 Pirmojo sezono anonsą ir visą knygų seriją galite rasti čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.