2.19. Jonas Biliūnas ,,Liūdna pasaka''


 Turbūt nėra nė vieno, kuris nežinotų tokių J. Biliūno novelių kaip ,,Kliudžiau“ ar ,,Brisiaus galas“. Šiame rinkinyje galima rasti ne tik šiuos, bet ir kitus lietuvių rašytojo kūrinius.

Net nežinau, kaip vertinti. Vieni patiko labiau, kiti mažiau. Buvo tokių, kurių, mano nuomone, visai nereikėjo sukurti ar tuo labiau publikuoti. Bet kiti netgi labai patiko, radau ne vieną kūrinį, iš kurių galėtų mokytis ir šių laikų žmogus. Apskritai, tegu šią knygą perskaito visi, kurie verkia, koks yra blogas gyvenimas. Gal tada pamatysit, kad yra buvę ir blogiau- juk čia viskas aprašoma realistiškai, manau, kad kiekvienas, kuris gyveno tais laikais, patvirtintų, kad J. Biliūnas aprašė viską taip, kaip buvo, nė kiek nepagražindamas. O pezimizmo gaidelės kūriniuose apstu. Čia buvo, čia jau pasikorė ar nuo džiovos mirė… Nejaugi nebuvo linksmų dienų, nejau neturėjo kuo džiaugtis? Tokie klausimai man lindo į galvą skaitant šią knygą. Rodėsi, kad nors trumpam šypseną kėlė nebent mintys apie ateitį, kurią įsivaizdavo gražią ir laisvą. Net ir vaikams didesnio džiaugsmo nebuvo už pvz. streikuojančių gegužės 1-ąją darbininkų stebėjimą… Nejučia imi džiaugtis, kad nė trupučio nepatyrei to… Kad neteko matyti tos verkiančios ir nuo svetimataučių priklausančios Lietuvos.

Bet labiausiai įstrigo būtent tos dvi ne kartą skaitytos ,,Kliudžiau“ ir ,,Brisiaus galas“. Dar ir dabar įsivaizduoju bejėgę katytę ir seną, tačiau visą gyvenimą buvusį ištikimu sargu šunelį bei nuo jo bėgantį šeimininką..

Reklama

6 mintys apie “2.19. Jonas Biliūnas ,,Liūdna pasaka''

  • Na, kad jau gan seniai skaičiau jas- dar nebuvau tuomet tinklaraščio susikūrusi.
   O šiaip ką galėčiau pasakyti apie Meyer knygas (turiu omeny ,,Saulėlydį“ ir jo tęsinius), tai pirmoji labai patiko, o toliau įdomumas vis mažėjo. Ketvirtoji- visiškas nusivylimas. Be to, kai praėjo net nebe vieneri metai nuo pirmosios knygos perskaitymo, visą twilight sagą vertinu visiškai kitaip nei tuomet, kai tik buvau perskaičiusi.

 1. Labas, nenoriu taves kiritkuoti ir peikti, skaiciau ir as sias Biliuno noveles ir kitaip nei tau man jos istrigo,patiko be galo ir ruosiousi sekti kitais panasiai rasanciais rasytojais(Aputis, Čechovas, Granauskas truputi) ir pagaliau radau tai ko ieskojau,(kuriniai kuriuose daug skiriama zmogaus isgyvenimams,vienatvei, skausmui, depresijai), nes rasoma remiantis skausmu, liudna realybe. Galbut tau nepatiko nes tavo poziuris i gyvenima nera toks kaip autoriaus, pastebejau daug sasaju kuriniuose su paciu rasytoju, pats biliunas jau rasydamas sirgo dziova, tai siek tiek jauciasi kurinyje, nes veikejai daznai mirsta pabaigoje, pats rasytojas tai jaute(kad mirs) todel manau perkele tai i noveles. Man patiko visos noveles, nors skaiciau jas nelabai susikaupes, bet kai kurios tikrai istrigo ir labai patiko, zadu perskaityt dar karta. Galbut tu ziuri i gyvenima optikistiskai, is knygu apzvalgu pastebejau kad dazniau izvelgi gerus dalykus nei kad blogus, o biliunas mano nuomone i gyvenima ziurejo realistiskai ir kente visus smugius:)
  O paciai tau pasakysiu kad tu esi Saunuole!!! Kiek teko skaityti apzvalgu(knygu) tai tavo kabino labiausiai, matyt tyri rasytojos gyslele;) buk gera, nesustok rasiusi:D sekmes tau, o del komentaro apie Biliuna, tai neisizeisk, cia tik nuomone:)

  • Sveikas, Deividai.

   Tikrai neįsižeidžiau, nes nėra ko įsižeisti. Man patinka įvairias nuomones išklausyti ir tikrai nesu ta, kuri mato tik vieną tiesą – savo. Kuo daugiau įvairesnių nuomonių, ir kuo daugiau tokių argumentuotų kaip taviškė (o ne iš serijos ,,Biliūnas puikus rašytojas, o tu nieko nesupranti ir taškas“), tuo įdomiau.

   Tuomet, kai skaičiau Biliūną, buvau vienuoliktokė. Kad ir skaitanti knygas, bet senųjų lietuvių rašytojų nelabai mėgau su keliomis išimtimis. Pamenu, man kliuvo tai, kas iki šiol yra daugelio skaitytojų pabrėžiama: kodėl viskas taip nyku, liūdna, tamsu? Bet dabar jau kurį laiką į lietuvių kūrybą žvelgiu kitomis akimis nei tuomet mokykloje. Visgi nuo to laiko mano galvoje viskas aukštyn kojom vertėsi ne vieną kartą, ir tarp to ,,visko“ yra ir požiūris į lietuvių literatūrą, kuris kito ir tik pradedu atrasti mėgstamus lietuvių rašytojus. Tad gali būti, kad ir į Biliūną žvelgčiau kitaip. Arba, aišku, neatmetu galimybės ir tos, kad atrasčiau kitus aspektus, kurie man neleidžia įsijausti į vieną ar kitą jo apsakymą.:)

   O dėl optimizmo, tai tikriausiai nė vienas žmogus mano aplinkoje nepasakytų, kad esu optimistė. Greičiau jau atvirkščiai.:)

   Pabaigai, smagu sulaukti gražių žodžių apie tinklaraštį bei gera žinoti, kad skaitai apžvalgas. Neperskaitytų knygų krūvos laukia, taigi ir apie ką rašyti dar artimiausiu laiku nepritrūksiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.