2.17. Maggie Stiefvater ,,Virpėjimas“


Tai dar viena knyga, kurios sakiau, tikrai neskaitysiu, nes viskas žinoma yra neskaičius knygos: mirtingosios ir vilkolakio (bent jau ne vampyro) meilė, jie kenčia, nes negali būti kartu ir bla bla bla… Na ir šiaip, vilkolakiai visai man nesimpatiški. Bet vis tiek nesusilaikiau. Ir pasiėmiau.

Perskaičiau ją per savaitgalį (pastaruoju metu tik savaitgaliais ir teskaitau). Nepasakyčiau, kad labai sužavėjo. Gal buvo nuotaika ne ta, bet kabinėjausi prie visko… Greisė nėra jau tokia ir paprasta- jai vaikystėje įkando vilkas (vilkolakis, tik tuomet ji to nežinojo) ir nuo to laiko ją stebėjo vienas vilkas auksinėmis akimis. O praėjus keletui metų prie savo namų ji randa nuogą sužeistą vaikiną. Tą, rodos, nesuvokiamą dalyką (kad tarp mūsų sukiojasi vilkolakiai) ji suvokia visiškai paprastai.. Bet svarbiausia tai, kad vilkolakiu pavirsta paprastas žmogus nuo šio antgamtinio padaro įkandimo. O Greisė nepavirto. Taigi, vis dėl to ji kitokia. O gal tebuvo tik paslaptingos palankios aplinkybės?.. Neskaičiusiems nenoriu atskleisti jų, nes bus neįdomu. O ir neaišku, ar iš tikrųjų tos aplinkybės tai nulėmė. Bet kuriuo atveju, jai pasisekė.

Visgi, buvo įdomu skaityti apie vilkolakius. Pasivertimai įvyksta tik atšalus orams. Vilkolakiai į žmogiškąjį pavidalą atvirsta tik vasarą, bet kiekvienais metais virtimas įvyksta vis vėliau, o tuomet ateina metas, kai žmogus visam laikui lieka vilko kailyje. Ir kaip tyčia, Semas nujaučia, kad šiemet yra paskutinis jo atsivertimas. Pats pasivertimas, nors nusakomas kaip labai skausmingas, aprašomas per daug nesismulkinant į detales, apibendrinant pačiais paprasčiausiais žodžiais. Tai ir patiko- kad nebuvo jokių šlykštynių (kurias šiaip mėgstu).. Apskritai, visa knyga skaitosi lengvai.. Jokio grubumo, nors saldumo ne per daug. ,,Myliu“ buvo pavartotas tik kelis kartus (dar vienas pliusiukas). Dar visai įdomi buvo pabaiga. Manau, kad jei kada užtiksiu antrą dalį, pasiimsiu ją vien todėl, kad įdomu sužinoti kaip ten bus toliau…

Patiko tai, kad pagrindiniai veikėjai nėra kokie nors tušti ir plepėjo ne apie tai, kaip jie vienas be kito negalės gyventi, o apie literatūrą (Semas kone kasdien skaitydavo knygą, kol Greisė būdavo kur nors kitur), mokyklą, tėvus ir jų santykius su vaikais ir pan. Būtent pastaroji tema buvo viena iš pagrindinių ir knygoje. Semas vaikystėje baisiai nukentėjo nuo jų, o Greisės tėvai į ją nekreipia dėmesio, kiekvienas gyvena savo gyvenimą.. O kaip kitaip jie būtų nepastebėję paslaptingojo gyventojo dukros kambaryje?..

Taigi, skaitykit, kam patinka vilkolakiai, vampyrai ir pan.. Ir tie, kurie nori atsipalaiduoti ir nors trumpam užsimiršti…

Knygų serija:

,,Virpėjimas“ (Shiver“)

,,Laukimas“ (,,Linger“)

,,Forever“

Ekranizacija

2012 m. turėtų pasirodyti ekranizacija pagal pirmąją knygą ,,Virpėjimas“ (,,Shiver“)

Reklama

2 mintys apie “2.17. Maggie Stiefvater ,,Virpėjimas“

  1. Aš kai perskaičiau “Virpėjimą“, labai nusivyliau.Bet pasitaikė proga perskaityti “Laukimą“, tai bent jau man, jis žymiai geresnis už pirmąją dalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.