2.14. Suzanne Collins ,,Pavojinga meilė“


 Tai antroji ,,Bado žaidynių“ dalis, kurios laukiau su nekantrumu. Tačiau, kaip daug kas įspėjo, ji tikrai mažiau įdomi nei pirmoji dalis.

Lietuviai, versdami pavadimą pagal save, gal mąstė, kad žodis ,,meilė“ labiau suintriguos skaitytoją nei kad originalo išvertimas? Nes man ta meilė visgi ne tokia ir svarbi šioje knygų serijoje. Na, gerai, gal truputį- bet tik tiek, kiek apsiribojama Geilo ir Ketnės draugyste, mat Pitas nepatiko nei pirmojoje dalyje, nei šioje. Geilo antrojoje dalyje dar mažiau nei pirmoje, bet tikiuosi, trečioje jo bus daugiau nei ,,varžovo“ Pito. Tuo labiau, kad yra atskleidžiami Ketnės tikrieji jausmai, nors, skaitant knygą,  keliose vietose tą jos neapsisprendimą norėjosi lyginti, rodos, jau su primiršta Belos (,,Saulėlydžio“ sagos veikėja) ,,myliu abu“ nuostata. Bet Ketnė protinga, tad greitai susivokia savo jausmuose. Nors visgi ji ir toliau priversta vaidinti įsimylėjusią Pitą merginą.

Knygą galėčiau skirti į dvi dalis (nors šiaip ji perskirta į tris. Pirmoje knygos dalyje veiksmas vyksta gimtojoje 12-oje apygardoje. Rodos, viskas grįžta į savas vėžes. Bet viskas klostosi ne taip, kaip norėtų Ketnė. Geilas laikosi nuo jos atstu, o santykiai su Pitu atšąla. Žmonės šnabždasi apie sukilimą prieš Sostinę. Neramumus, prezidento manymu, sukėlė Ketnė su Pitu. Pati to nežinodama, Ketnė tampa sukilimo simboliu. Mergina dvejoja: bėgti su artimaisiais ir draugais ar prisidėti prie sukilėlių. Viskas pastatoma ant kortos, kai Ketnė su Pitu leidžiasi į Nugalėtojų turą. Ši ,,dalis“ tikrai neįtraukė, visos tos istorijos su ,,vaidiname meilę“ man atrodė labai jau dirbtina. Kaip ir fotosesijos, makiažai, drabužiai- suprantu, kad buvo norima padaryti kontrastą, bet vis dėl to.. Man nepatiko.

Užtat antroji knygos dalis, kai vyko žaidynės, labai patiko. Juk laukdama antrosios ,,Bado žaidynių“ dalies ir laukiau dar vienų žaidynių. Jos įtraukė mane taip, kad, kol neperskaičiau iki pabaigos, tol nepadėjau knygos į šalį. Visą laiką galvojau, kaip viskas baigsis. Be abejo, Ketnė privalėjo laimėti. Bet kaip Pitas ir kiti? Pabaigos visiškai neatspėjau, nors ir nujaučiau, kad viskas gali taip pasisukti. Su nekantrumu laukiu trečiosios dalies, kurioje turėtų viskas iki galo išaiškėti.

Čia rasite mano atsiliepimą apie ,,Bado žaidynes“.

Reklama

1 mintis apie “2.14. Suzanne Collins ,,Pavojinga meilė“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s