2.11. Richelle Mead ,,Vampyrų akademija“


  Taigi, dar viena knyga apie vampyrus. Kuo ji mane patraukė? Tikriausiai pavadinimu- ,,akademija“ , kuri žada ne šiaip kokią meilės istoriją tarp gyvosios ir mirusiojo (ar atvirkščiai), bet ir intrigas, mokyklinę aplinką… Na, tiesą sakant, tikėjausi kažko panašaus į ,,Liežuvautoją“, tik kad pagrindiniai veikėjai- vampyrai, kurie žada šiek tiek kraujo.

Ar tą ir gavau? Tą, ir dar daugiau. Intrigos ir varžymasis dėl populiarumo čia toks didelis, kad visai niekam nerūpi, kad, atskleidus asmeninio gyvenimo detalę, bus sužlugdytas kito gyvenimas. Bet čia veikia ne vien vampyrai, bet ir kitokios būtybės. Anotacija skamba taip:

Morojų princesė Lisa Dragomir – mirtinga vampyrė, turinti retą dovaną gydyti. Lisą reikia saugoti nuo strigojų – žiauriausių nemirtingų vampyrų. Geriausios Lisos draugės dampyrės Rouz Hetavėj gyslomis teka ir žmonių, ir vampyrų kraujas, suteikiantis jai nepaprastų galių. Rouz pasiryžusi paaukoti gyvybę, kad apsaugotų Lisą nuo strigojų, kurie žūtbūt stengiasi paversti princesę saviške… Dvejus metus gyvenusios laisvėje Rouz su Lisa grąžinamos į Šv. Vladimiro akademiją – kilmingų vampyrų ir jų būsimų sergėtojų mokyklą, slypinčią Montanos miškų tankmėje. Tačiau už geležinių akademijos vartų tyko ne ką mažesni pavojai.

Visgi, viskas labiau sukasi apie Rouz- ji turi stengtis būti tokia stipri, kad galėtų būti Lisos sergėtoja ir mokėtų tinkamai ją apginti. Nuo pat pradžių ji buvo pasižymėjusi kaip peštukė, galinti prieš save patiesti bet ką iš akademijos bendruomenės, jei tik kas nors kenks Lisai, kuri yra lengvai pažeidžiama. Grįžusios jos įsimyli tuos, kurių, rodos, neturėtų mylėti. Jos gina viena kitą nuo paskalų, jų draugystės negali nutraukti niekas, nes merginos pernelyg artimos viena kitai.

Knyga įtraukia ir nebepaleidžia. Bent jau man iš pradžių truputį maišėsi tos ,,rūšys“ (strigojai, morojai, dampyrai ir pan.). Bet šiaip galėčiau netgi lyginti su detektyvu, kuris turi gan netikėtą pabaigą. Na, tikrai nesitikėjau to.

Vampyrų mylėtojams knyga tikrai patiks. O pati su nekantrumu laukiu tolimesnių dalių.

Knygų serija:

Vampyrų akademija

Šalčio dvelksmas

Šešėlio pabučiuota

Kraujo pažadas

Spirit Bound

Last Sacrifice

Ekranizacija:

2014 m. turėtų pasirodyti Mark Waters režisuojamas filmas ,,Vampire academy: Blood Sisters“. Pagrindinius vaidmenis atliks Zoey Deutch (Rouz), Lucy Fry (Lisa) ir Danila Kozlovsky (Dimitrijus).

Kadangi bent jau man aktoriai visiškai negirdėti, kviečiu su jais susipažinti 🙂

Recently-Updated8

Reklama

8 mintys apie “2.11. Richelle Mead ,,Vampyrų akademija“

  1. Aš nesuprantu, kodėl tokias šiukšles skaitote, madam? Pažiūrėjus kokių rimtų autorių knygas vartote, man tai visai nesuprantama.

    • Kaip suprantu, šiukšlėmis vadinate knygas apie vampyrus? Na, vampyrais susidomėjau dar prieš pirmą kartą įkeliant koją į mokyklą… Tad šiokia tokia trauka būtent prie tokios tematikos knygų vis dar yra, nors paskutiniu metu daugiau nusivylimų nei itin patikusių.
      Apskritai, tokią literatūrą, kuri ,,tik tam kartui“, imu todėl, kad kartais tesinori per daug negalvoti, o tik atsipalaiduoti su knyga rankoje.. Tokiomis akimirkomis būtent tokios knygos, kurias vadinate ,,šiukšlėmis“ labai praverčia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.