2.9. Hermann Hesse ,,Po ratu“


Su H.Hesse kūryba susipažinti norėjau jau seniai, o vieną dieną perskaičiusi įdomų atsiliepimą apie jo knygą ,,Po ratu“, panorau ją perskaityti, tad apsidžiaugiau, kai vieną dieną ją visiškai atsitiktinai pamačiau bibliotekoje. Bet praėjo keletas mėnesių, kol aš ją perskaičiau- ir viskas dėl tos vis didėjančios knygų krūvos. Bet pagaliau perskaičiau.

Pirmoji knygos pusė man kėlė neigiamus jausmus. Rodos, nieko ypatingo- berniukas Hansas, klasės pirmūnas, siekia savo tikslo ir štai, po daugybės mokymosi valandų įstoja į seminariją. Bet kiek jam tai kainavo. Jokių atsotogų, jokių draugų- tik mokslai, mokslai, mokslai. Tad nenuostabu prie ko visa tai vėliau jį privedė. Tai, kas iš pradžių berniukui teikė malonumą, pamažu tapo prievole, o juk nė vienas nemėgstame daryti daugelio dalykų, kurie yra privalomi. Spaudimas iš visų pusių berniuką paverčia apatišku ir jį kone depresija apima. Liūdna ir pikta buvo skaityti. Kaip taip galima?..

Antroji knygos pusė skaitėsi lengviau, vis dažniau susimąstydavau, kaip viskas baigsis. Deja, taip jau nutiko, kad atsiverčiau paskutinį puslapį… Na, ir viskas išaiškėjo. Manau, kad netrukus būčiau atspėjusi pabaigą, bet kaip ten iš tiesų- nežinia. 🙂 Neatsuksiu dabar laiko atgal ir nepamatysiu, kas būtų, jeigu būtų.

Slogi knyga. Bet patiko. Nebūtina siekti mokslo aukštumų, norint tapti laimingu- tokie žodžiai atėjo į galvą pirmiausia, kai perskaičiau knygą. Ir, manau, tai tiesa. Ir tas seminarijos draugas visai ne prie ko. Taip turėjo būti, Hansas pamažu prie to artėjo. Ir galiausiai viskas nutiko taip, kaip ir matėsi jau tuomet, kai vietoj žvejybos ir maudynių Hansas sėdėjo pridvisusiame kambaryje su Testamentu rankoje.

Rekomenduoju.

Reklama

3 mintys apie “2.9. Hermann Hesse ,,Po ratu“

  1. Hmz, kiekvienas turi savo idealus. Vis tik negalima sakyti, kad mokymasis gerai daro žmogų nelaimingą. Greičiau taip nutinka, kai sieki to, kas viršyja tavo jėgas. O aš už tai, kad visose srityse būtų išlaikyta pusiausvyra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s