2.8. Vytautas Račickas ,,Baltos durys''


Vytautas Račickas- tas lietuvių rašytojas, kurio knygas skaičiau su malonumu. ,,Šlepetė“, ,,Jos vardas Nippė“, ,,Zuika Padūkėlis“- knygos, kurios vaikystėje mane tikrai sužavėjo, o ,,Nebaigtas dienoraštis“- sugraudino ir tapo viena geriausių knygų tuo metu. Išgirdusi apie šią knygą, panorau ją perskaityti, nors ir abejojau- ar tik ji nebus per vaikiška (nors ji- skirta paaugliams), bet, kai išgirdau, kad pretenduoja tapti geriausia metų paauglių knyga, nusprendžiau, kad ją turiu perskaityti.

Pasakojama apie Geną- berniuką, kuris užaugo į dailų vaikiną, bet, bėgant laikui, iš pradžių nekaltu žolės rūkymu prasidėjęs narkotikų vartojimas iš jo pradėjo siurbti visas jėgas ir… pinigus. Nerasite nieko panašaus į Burgess’o ,,Heroiną“, S. Kingsbury ,,Evangeliją pagal Greisę“ ar Nick McDonell  ,,Dvylika“. Viskas subtilu, paprasta, niekas nekritikuojama, nėra kokių nors gan atvirų, šlykščių ar vulgarių scenų. Tas paprastumas sužavi. Apskritai, narkotikai net nepateikiamas kaip pagrindinis dalykas apie kurį sukasi Geno gyvenimas- tik paskutiniuose puslapiuose atsiskleidžia visiškas degradavimas, bet ir tai- viskas ramu, rašytojas nesistengė šokiruoti, tik atskleisti, kaip graži pradžia ne visada žada gražią pabaigą.

Patiko. Gal ne šedevras, bet gera knyga.

Reklama

4 mintys apie “2.8. Vytautas Račickas ,,Baltos durys''

  1. Kokia šios knygos pagrindinė mintis. ? Ir jai galima paklausti, kokiais teiginiais, argumentais įrodytumėte kad ši knyga įdomi šešiolikimečiui ?

  2. Na, tai gal galėtum parašyti, kokia, tavo nuomone, yra pagr. mintis? Kadangi knygą skaičiau jau senokai, tai pati šiuo klausimu pasilaikysiu nuomonę sau, nes net ir siužeto nebelabai pamenu.
    O teiginius juk gali sugalvoti galvodamas būtent apie tai, kuo ši knyga buvo tau įdomi. Na, kad ir pvz. yra aprašoma aktuali jaunimui tema, atskleidžiami paauglio vidiniai išgyvenimai ir t.t.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.