2.7. L. J. Smith ,,Vampyrės dienoraštis. Pabudimas“


 Tai pirmoji knyga iš serijos ,,Vampyrės dienoraštis“ apie dviejų brolių vampyrų (Stefano ir Deimono) ir mirtingosios Elenos santykius. Nors pirmoji dalis buvo išleista originalo kalba jau gan seniai (1991 m.) , bet, manau, populiarumo sulaukė tik 2009 m., kai pasirodė pagal šią knygų seriją kuriamas serialas The Vampire diaries“. Kadangi pati stebiu antrąjį šio serialo sezoną, knygos galvojau net neimti. Bet pasiėmiau.

Nepasakyčiau, kad labai sužavėjo. Be abejo, viską gadino, kad patį istorijos pagrindą jau žinojau, tad siužetas nestebino. Bet, kaip ir daugelis pastebėjo, knyga gan skiriasi nuo serialo. Elena vaizduojama kaip drąsi, mėgstanti, kad viskas suktųsi apie ją, nors kartais skaitant atrodė, kad ji visai nėra tokia. Stefanas- įsimylėjęs mirtingąją, kenčiantis dėl praeity mylėtos vampyrės, o šiaip- niekuo ypatingu nepasižymintis, toks gerietis , o antrojoje knygos pusėje pasirodantis jo brolis Deimonas- visiška jo priešingybė, nors daug spręsti apie jį dar negalima, nes jis pasirodo daugiausia tik prisiminimuose. Katerina- jos vaidmuo knygose greit išaiškėja. Ir, jei prisiminimuose viskas buvo tiesa, seriale jos sugrįžimas turėtų būti sukurtas jo kūrėjų.

Knyga lengvai skaitosi, paprastas stilius leidžia lengvai bėgioti eilutėmis. Jei patiko ,,Saulėlydis“, ,,Miręs iki sutemų“ ir pan., ši knyga irgi turėtų patikti. Jei ne- tikrai nesivarginkite 😉

Pati dar neapsisprendžiau, ar ieškosiu antrosios dalies. Visgi serialas man- šimtą kartų geresnis.

Beje, nesuprantu, koks tikslas dėti nuotrauką su aktoriais, jei bent jau Elenos išvaizda knygoje visiškai neatitinka ją vaidinančios aktorės?

Knygų serija:

The Awakening (Pabudimas)
The Struggle (Kova)
The Fury
Dark Reunion

The Return: Nightfall
The Return: Shadow Souls
The Return: Midnight

The Hunters: Phantom
The Hunters: Moonsong
The Hunters: Eternity

Ekranizacija:

 Šiuo metu yra rodomas jau antrasis The Vampire diaries sezonas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Nina Dobrev (Elena) , Paul Wesley (Stefanas), Ian Somerhalder (Deimonas)

Reklama

1 mintis apie “2.7. L. J. Smith ,,Vampyrės dienoraštis. Pabudimas“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.