2.6. Alice Sebold ,,Numylėtieji kaulai“


 Paskutinė šį mėnesį skaityta knyga. O išgulėjo ji pas mane nuo rugsėjo. Reikėtų dėkoti, kad,atsiradus el. sistemai, niekas nepastebi, kad knygos laikymo namie terminą tęsiu jau n-tąjį kartą. Nors, kita vertus, jei stebėtų, gal būčiau jau seniai šią knygą perskaičiusi?

Grįžtame prie knygos. Pasakojama apie paauglę, kuri nužudoma vieno iš kaimynų.. O tuomet iš Rojaus ji stebi savo mylimų žmonių gyvenimą. Skaitydama galvojau, kad būtų įdomu, jei po mirties taip nutiktų ir mums- mes patektumėme į Rojų. Bet gal iš kitos pusės nieko gero? Juk, matydami, kad tuoj nutiks kas nors baisaus, net ir norėdami, negalėtume nieko padaryti. Taip ne kartą jautėsi ir Siuzė… Ir ne visada ji jausdavosi gerai savajame Rojuje- per daug jai rūpėjo artimieji.

Skaitant buvo liūdna- nužudytoji iš tikrųjų daug ko neteko. Neteko ir artimieji. Knyga skaitėsi lėtokai, nors tikrai nepasakyčiau, kad ji sudėtinga-anaiptol, ji tėra tik lengvas skaitalas, kuris tinka, kai nesinori nieko rimto. Buvo įdomu skaityti, kaip klostėsi Siuzės šeimos narių, draugų gyvenimai. Bet visą laiką kilo man klausimas: ar iš tikrųjų taip ilgai yra prisimenamas miręs žmogus? Ir kiek ilgai išlieka mirusiojo veidas atminty? Laimei, kol kas patyriau tik dviejų žmonių mirtį- deja, bet jų veidus prisimenu tik iš nuotraukų… O knygos veikėjus netektis persekiojo ilgai.

Kai knygos pradžioje pastebėjau, kad nėra poros lapų, labai nesupykau. Pagalvojau- gerai, kad ne pabaigoje. Bet ką jūs galvojat? Likus trisdešimčiai lapų ir vėl nebuvo dviejų lapų. Ir toji vieta tikrai buvo svarbi. Ir labai graži- bent aš taip manau. Kai užsiminiau namiškiams apie lapų trūkumą, išsireiškimas atitiko mano pyktį- jie nesuprato, kokiu tikslu tie lapai buvo išplėšti. Sakė: gal užpakalį su jais valėsi? 😀 Nu nes rimtai- kam plėšyti knygos lapus??????????

Tiesą sakant, tikėjausi, kad ji bus kiek įdomesnė. Na, bet yra kaip yra. O šiaip rekomenduoju- ne dažnai pasakojama iš dangaus 😉

Ekranizacija:

Režisierius: Peter Jackson

Žanras: drama, trileris

Premjera: 2009 m.

Šalis: JAV, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija

Vaidina:  Rachel Weisz, Mark Wahlberg, Saoirse Ronan…

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

5 mintys apie “2.6. Alice Sebold ,,Numylėtieji kaulai“

  1. Dar viena knyga, kurią esu skaičiusi 🙂
    Deja, nesužavėjo ji manęs. Pakankamai ištęsta. Aišku, kažkiek intrigavo, na, kaip toliau, kaip baigsis, nes visgi knygą pabaigiau. Bet vat pabaigos ir nepamenu 100%.
    Gal todėl niekaip nesiryžtu ir knygos ekranizacijos pasižiūrėti.
    O Dovilės klausimas pakankamai įdomus: “ar iš tikrųjų taip ilgai yra prisimenamas miręs žmogus? Ir kiek ilgai išlieka mirusiojo veidas atminty?“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.