2.4. George Orwell ,,Gyvulių ūkis“


Tai pirmoji pažintis su George Orwell. Kodėl pasiėmiau būtent šią knygą? Na, tiesiog todėl, kad ji buvo mažiausiai apšiurusi. Kitos ne tik seno leidimo, bet ir tiek suskaitytos, kad net baisu į rankas paimti- dar koks lapas iškris. Grįžusi į namus perskaičiau anotaciją (įsivaizduokit, ėmiau knygą, nė neįsivaizduodama, apie ką ji) ir truputėlį entuziazmas ją skaityti prislopo- pagrindiniai herojai- gyvuliai, sąsajos su istorija- tai tikrai nesužavėjo manęs.

Taigi, siužetas paprastas : gyvuliai sumano pasipriešinti šeimininkui ir patys valdyti fermą. Tačiau manau, kad skaitant šią knygą reikia būti gan gerai susipažinusiam su tuo laikotarpiu, kai valdė Stalinas. Tuomet įmanoma atrasti sąsajų su tuo laiku. Deja, nors mokykloje istoriją mokausi, bet su siaubu galvoju apie dvyliktos klasės istorijos egzaminą- nes šis mokslas nėra mylimiausias, o istoriniai įvykiai greitai išsitrina iš mano galvos. Tad skaitydama menkai ką galėjau atpažinti, nors pagrindą- diktatūrą- supratau ir suvokiau, apie ką perkeltine prasme buvo šnekama. Todėl tiesiog mėgavausi istorija.

Be galo buvo gaila kai kurių gyvulių, kurie dėl melų turėjo kentėti, o kai kurie- mirti. Puslapių viso labo vos pusantro šimto, jie persiskaitė tikrai greitai. George Orwell rašo gan įtaigiai ir įdomiai, jo pasirinkti personažai-vadovaujantys ir paklūstantys- buvo pasirinkti būtent tie, kuriuos jo vietoje būčiau pasirinkusi ir aš. Svarbiausia, kad žmonės buvo nukelti į antrą planą- jie buvo lygūs su tos fermos gyvuliais, net prekiavo ir gėrė už vieno stalo kartu su kiaulėmis.

Manau, kad galbūt ją kada vėl skaitysiu iš naujo. O šiaip- rekomenduoju.

Ekranizacija

Filmo pavadinimas: Animal farm

Žanras: komedija, drama

Režisierius: John Stephenson

Šalis: JAV

Premjera: 1999 m.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

2 mintys apie “2.4. George Orwell ,,Gyvulių ūkis“

  1. Orwellas – nepaprastai įžvalgus ir įtaigus rašytojas, tad tikrai rekomenduoju perskaityti ir “1984“.
    Tik tą epizodą, kai kiaulės sėdi už stalo ir geria kartu su žmonėmis, kai vaikšto ant dviejų kojų, aš suprantu kaip tai, kad kiaulės tampa tuo, prieš ką kovojo – diktatoriais. Valdžia pavertė jas tokiom, kokie buvo žmonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.