1.47. Ian Halperin ,,Be kaukės. Visa tiesa apie Michaelą Jacksoną''


Michael’ą Jackson’ą žinojau nuo pat mažumės. Pirmoji pažintis su juo vyko skaitant ,,Naminuką“, kur šiam jau anapilin išėjusiam atlikėjui buvo skirti ištisi du puslapiai. Vėliau ne kartą mačiau jį per televizorių, bet labiausiai įsiminė 2006-aisiais matyti Pasaulio muzikos apdovanojimai, į kuriuos atsiimti apdovanojimo atvyko M.Jackson’as. Salėje buvę žiūrovai tiesiog pakvaišo, jie ne tik šaukė, mojavo. Jie verkė- tarsi būtų išvydę stebuklą. Vėliau ne kartą klausiau muzikos- nepasakyčiau, kad labai sužavėjo, o ir balsas nelabai patinka (iki šiol klausoma liko tik This is it ), bet faktas lieka toks: tiems, kas jį mėgo (o jų buvo ir tebėra daugybė), M.Jacksonas prilygo Dievui. Jo mirtis sukrėtė mane. Bet viena aišku: jis dar ilgai bus prisimenamas, taip kaip prisimenami The Beatles, Elvis Preslis ar kitos giliai į muzikos istoriją įsirėžusios žvaigždės.

Po mirties viena po kitos ėmė atsirasti jo biografijos. Sužinoti apie jo gyvenimą norėjosi seniai, bet kaip pasirinkti tą, kurioje sužinočiau daugiausiai patikimos informacijos? Neliko nieko kito, tik imti pirmą pasitaikiusią. Taip ir pasiėmiau šią- ,,Be kaukės“. Nepasakyčiau, kad skaitydama buvau labai susižavėjusi ir šią biografiją ryte prarijau. Toliau skaitydami mano rašliavas sužinosite kodėl.

Iš karto perspėju, kad šioje knygoje nerasite visos M. Jacksono biografijos. Deja, bet vertėjai gan neinformatyviai išvertė į lietuvių kalbą pavadinimą. Originalas skamba taip: Unmasked: The Final Years of Michael Jackson . Taigi, tai iš karto sako, kad bus pasakojama apie paskutiniuosius atlikėjo gyvenimo metus. Taip iš dalies ir yra. Juk daugiausiai dėmesio skiriama būtent paskutiniesiems metams, kai jis ruošėsi atnaujinti savo karjerą. Tačiau, galėčiau teigti, didžiausią knygos dalį sudaro pedofilijos bylos, lydėjusios Jacksoną nuo 1993-ųjų, nagrinėjimas.

Tai kas toks buvo M. Jacksonas: pedofilas, gėjus, pamišėlis, o gal trys viename? Žurnalistas, ilgai sekęs M. Jacksoną ir rinkęs informaciją pateikia tokių faktų, kurie kas kartą vis labiau verčia suabejoti. Vieną minutę įsitikini, kad jis tik niekuo dėtas žmogus, o kitą- kad pats didžiausias nusikaltėlis. Taip iki galo ir nesupratau, koks jis buvo. Sunki vaikystė (kai tėvas už menkiausius prasižengimus smurtu baudė ne tik M. Jacksoną ir jo brolius, visą laiką jie repetuodavo ir koncertuodavo), – o gal tiksliau- jos neturėjimas negrįžtamai sužalojo atlikėją. Jis visą gyvenimą taip ir neišaugo ir liko toks pat vaikas, jis dažnai vadindavo save Piteriu Penu, o draugai buvo maži berniukai, kuriuos jis vesdavosi į savo namus- garsiąją Neverland rančą. M. Jacksonas mėgo su jais žaisti, kvailioti. Kodėl tik berniukai? Ką jis su jais veikdavo? Daugelis pašalinių galvojo (ir tebegalvoja), kad jis elgiasi su tais berniukais nedorai, ne vienam (tiesą sakant- net man) atrodo keita, kaip jis nekaltai aiškino, kad miega su berniukais. Ne vienas, trokštantis atlikėjo pinigų, bulvariniams laikraščiams, laidoms aiškino, kad matė kaip žvaigždė lytiškai išnaudojo ar to pasisakiusiojo vaikas buvo M. Jacksono auka. Tik nedaugelis jų kreipdavosi į policiją, kad tai būtų teisiškai patvirtinta. Tokiu būdu ir prasidėjo visa byla, kuri su pertraukomis užsibaigė likus keleriems metams iki jo mirties. M. Jacksonas buvo išteisintas. Šios knygos autorius, tik surinkęs visą knygoje pateikiamą informaciją, patikėjo jo nekaltumu.

Paskutinieji metai- visi su nekantrumu laukė artėjančių Jacksono pasirodymų. Bilietai buvo išpirkti vos tik pasirodę. Deja, didysis pop karalius mirė. Buvo apkaltintas gydytojas, bet šios knygos autorius atskleidžia tai, apie ką buvo visą laiką tik spėliojama. M. Jacksonas buvo priklausomas nuo vaistų, o paskutiniais metais jo sveikata vis labiau prastėjo. Artimiausi žmonės ir asistentai matė, kad nieko gero nebus iš to turo. Tai žinojo ir M. Jacksonas. Jis net nenorėjo tų koncertų, bet buvo verčiamas. Jis buvo naivus, pernelyg naivus. Bet tais, paskutiniaisiais metais jis vis labiau tenorėjo vieno- mirti. Mirtis turėjo tapti vieninteliu jo išsigelbėjimu. Jis nebegalėjo dainuoti, šokio žingsneliai nebuvo tokie grakštūs kaip seniau. Per repeticijas M. Jacksonas buvo išbalęs ir apkvaitęs- dėl vaistų, kurie palaikė jo energijos likučius. Jis pats atsisveikino su dukra Paris, apie artėjančią mirtį šnekėjo su kitais- bet dauguma, kurie nematė, kaip iš tikrųjų jaučiasi jis, galvojo, kad tai eilinis M. Jacksono menkas negalavimas. Atlikėjas mėgo skųstis, verkšlenti. Laikas parodė, kas šįkart jis nejuokavo.

Knyga skaitėsi sunkiai. Nepatiko, kad kai kuriems, ne itin esminiams dalykams buvo skirta daugiau nei reikia dėmesio ir per šitiek pulapių tebuvo išplėtotos dvi temos. Bet, manau, kitos biografijos tikrai nebeimsiu. Užteko šios, nors tikrai būtų įdomu sužinoti apie jo pakilimo metus, viską, kas vyko iki 1993-ųjų.

Daina, skirta vaikams- tiems, kuriuos jis labiausiai mylėjo. Nors ją atlieka ne tik Michael’as. Daina, kuri man- viena gražiausių.

 

Reklama

3 mintys apie “1.47. Ian Halperin ,,Be kaukės. Visa tiesa apie Michaelą Jacksoną''

  1. Michael’as Jackson’as man tikriausiai yra viena nuostabiausių asmenybių . Gera žinoti , kad kažkas vis dėlto sugalvoja parašyti knygų apie jį 🙂 . O “ We are the world “ – nuostabi daina ;}

  2. Siulyciau paziureti filma this is it jei dra nemaciusi ir paskaityti knyga moonwalk, yra lietuviu kalba. 🙂 suprasi ir pamatysi daug ka;)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.