1.44. Suzanne Collins ,,Bado žaidynės“


knygos-bado-zaidynes-virselis-4f7557bc3a9d5Šios knygos užsinorėjau vos pamačiusi viršelį. Labai labai man jis gražus. Na, ir anotacija užkabino, nes panašaus siužeto knygos nesu skaičiusi. Nors galbūt galima ją būtų palyginti su šiais metais skaityta Golding’o ,,Musių valdovas“ , tik ,,Bado žaidynės“ man pasirodė įdomesnė.

Ant kadaise buvusių Šiaurės Amerikos valstijų griuvėsių įkurta Panemo valstybė, sudaryta iš dvylikos apygardų. Šalį griežtai ir negailestingai valdo Sostinė, ji verčia apygardas paklusti, kasmet reikalauja atsiųsti po vieną vaikiną ir merginą dalyvauti Bado žaidynėse, žiauriame realybės šou, kuriame kaunamasi iki mirties. Šešiolikmetė Ketnė Everdin pasiryžta tapti paaukotąja vietoj savo dvylikametės sesutės Primos. Mergina yra užgrūdinta gyvenimo, nes po tėvo mirties jai teko išmaitinti šeimą. Ketnė – tikra kovotoja, sumani, apdairi, puiki šaulė. Šios savybės leidžia jai siekti pergalės Bado žaidynėse. Tačiau jai teks rinktis tarp noro išgyventi ir žmogiškumo, tarp pergalės ir meilės.

Išgyvenimas bet kokia kaina- taip galima apibendrinti Bado žaidynių tikslą. Ir tai parodoma jau pirmąją dieną, kai kiti negailestingai žudo pirmuosius paaukotuosius tam, kad spėtų pasiimti šioms ,,varžyboms“ naudingus daiktus. Skaitydama negalėjau atsitraukti, knyga kone užbūrė, padėjusi į šalį negalėjau galvoti nieko kito, tik apie knygą ir tai, kada vėl prie jos prisėsiu. Knygoje yra visko: veiksmo, meilės, nuotykių, žiaurių vaizdų, fantastikos…

Dabar, kai nuo knygos pabaigimo praėjo keliolika valandų, galiu ramiau vertinti šią knygą. Kad ir kaip ji man patiko, negaliu nepastebėti daugybės dalykų, kurie buvo nuspėjami ir… Neįdomūs. Pabaiga buvo aiški nuo pat pradžių. Pirmiausia dėl to, kad knyga skirta jauniesiems skaitytojams (tiksliau- paaugliams), o tokios knygos dažniausiai baigiasi gerai, o antra- ,,Bado žaidynės“ yra pirmoji iš trijų knygų. O serijinėse knygose pagrindinis veikėjas retai keičiasi. Nepatiko rėmėjų pagalba, kuri atsirasdavo būtent tą sekundę, kai jos užsinorėdavo veikėja mintyse. Ir pompastiškumas (kai pradžioje visus papuošė, pristatinėjo ir pan.) bei kai kur atrodė pernelyg daug fantastikos (pvz. mutantai). O ką jau kalbėti apie tai, kai žaidėjai pasigailėdavo būtent favorito, o kitus žudė be jokios sąžinės graužaties. Na, bet juk ir pats žaidimas pernelyg fantastiškas ir netikroviškas… Tad gal nereikėtų ieškoti ir visų tų kabliukų?

Nuo pat pradžių mane domino tariama Pito meilė Ketnei. Skaitant nuomonė keitėsi kelissyk,o kai paaiškėjo tiesa, pernelyg nustebusi nebuvau. Tikiuosi, kad kitoje dalyje didesnis dėmesys bus skiriamas ne Pitui, o Geilui (jis toks nuoširdesnis atrodo nei Pitas). Na ir galiausiai pasakysiu, kad laukiu antrosios dalies, tikiuosi, kad ji greitai pateks į mano rankas. 😀

Sunku pagalvoti, kad visos žudynės rengiamos vien dėl pramogos. Kol vaikai kovoja dėl išlikimo, suaugusieji meta visus darbus ir sėdasi prie televizoriaus, kad galėtų stebėti kruvinas ir žiaurias scenas. Nors, ar tai nevyksta ir dabar? Tik mes stebime ne tikrovę, o fantazijų sukurtus siaubo filmus. Su pasimėgavimu stebime, kaip ,,Baimės faktoriuje“ kiti valgo kirminus ar gulasi į pilną žiurkių vonią. Juk ten ne mes, tad koks skirtumas. Svarbiausia savo kailį išnešti sveiką. O kiti… Tegul. Vienu mažiau ar daugiau- kam rūpi? Dabar prisiminiau apie bandymą, kurį atliko Prancūzijoje. Per realybės šou ,,Mirties žaidimas“ už blogai atsakytus klausimus savanoriai turėjo atsakinėtojams trenkti elektros šoku… Rezultatai bauginantys- žymiai didesnė dalis neabejodami spaudė mygtuką taip perduodami elektros šoką. Tad ką tai sako apie žmoniją? Ar mes ateityje nepradėsime rengti tokių žaidynių?

Rekomenduoju visiems visiems. Puikiai praleisite laiką 🙂

Knygų serija:

,,The hunger games“ (,,Bado žaidynės“)

,,Catching Fire“ (,,Pavojinga meilė)

,,Mockingjay“ (,,Liepsnojantis įtūžis“)

Ekranizacija:

,,The Hunger Games“ premjera numatoma 2012 m. Filmą režisuoja Gary Ross, o pagrindinius vaidmenis atliks Jennifer Lawrence ( Ketnė ), Josh Hutcherson ( Pitas ) ir Liam Hemsworth ( Geilas ).

Čia rasite keletą nuotraukų.

Naujausias anonsas:

3 komentarai “1.44. Suzanne Collins ,,Bado žaidynės“

 1. Eglė sako:

  O man atvirksciai, anotacija taip nesudomino 🙂 Tiesa pasakius, nusprendziau vistik nusipirkti knyga pagrinde del S. Kingo, na ir S. Meyer atsiliepimu 🙂 Mazdaug “na jei jau Kingui patiko, tai tikrai bus gera“ 😀 (myliu Kinga).
  Kai pradejau skaityti, negalejau atsitraukti. Labai labai patiko, laukiu, kol galesiu nusipirkti antraja dali 🙂

 2. Edita sako:

  Buvau prie knyga nusiteikusi skeptiskai iki pirmojo skyriaus pabaigos, po jo mano nuomone zaibiskai pasikeite ir prie knygos praleidau istisa nakti ir bado zaidynes isgyvenau su herojais kuriu ir dabar negaliu pamirsti, knyga verta filmo. 🙂

 3. Neda sako:

  Knyga man patiko. Tačiau ji nebuvo labai įsimenama. Kai ruošiausi žiūrėti filmą, labai tikėjausi, kad nenuvils ir nenuvylė. Tačiau antros dalies filme galėjo būti daugiau detalių pavaizduotų iš knygos. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.