Dekupažo manija


Galvojau, ar verta rašyti čia apie kitokias- ne grožinės literatūros knygas. Bet galiausiai pamaniau, kodėl gi ne?

Dekupažo manija jau kurį laiką apsėdo visus- tiek didelius, tiek mažus. Neribotos galimybės, originalūs daiktai ir papuošalai- visa tai vilioja kiekvieną rankdarbių mėgėją. Kadangi pati domiuosi įvairiomis rankdarbių technikomis, dekupažas nebuvo išimtis. Knygų šia tema išleista tikrai nemažai, bet perskaičiusi komentarus internete, iš bibliotekos užsisakiau dvi : Rimos Aidietės ,,Dekupažo magija“ ir Linos Jaruševičiūtės ,,Dekupažas ir kitos dekoravimo technikos: 1001 idėja“

Kuri geresnė, tikriausiai pasakyčiau tik labai gerai įsiskaičiusi ir palyginusi abi knygas. Kaip vieną iš pliusų, daug kas įvardija tai, kad tiek viena, tiek kita knyga yra parašyta lietuvės. Taigi, nebus paminėtos kokios nors priemonės, kurių Lietuvoje nė su žiburiu nerasi. Abiejose knygose yra pakankamai pamokėlių, kurios bus aiškios pradedantiesiems. Aptartos visos priemonės, pagrindiniai dažymo, sendinimo būdai. Yra ir nemažos darbų galerijos, tiesa, L. Jaruševičiūtės knygoje ji žymiai didesnė. Daug nuotraukų, išsamūs ir aiškūs aprašymai- ko dar gali reikėti?

Tikriausiai geresnės nuomonės esu būtent šnekėdama apie 1001 idėja, nes būtent šią pirmąją pasiėmiau ir įdėmiau perverčiau, perskaičiau, kas įdomu, o galiausiai ir atsišviečiau visą norimą informaciją. Be dekupažo pamokų ir tikrai didelės galerijos darbų, čia galima rasti ir šiuo metu greitai Lietuvoje plintančio scrapbooking‘o, rankų darbo popieriaus darymo pamokėlių.

,,Dekupažo magijoje“ buvo apsiribota dekupažu (bet juk ši knyga ir yra būtent apie jį). Kadangi apie dekupažo techniką įdėmiai skaičiau knygoje  1001 idėja, tai šioje knygoje daugiau dėmesio kreipiau į darbelius, jų išpildymą, formas, paveikslėlius ir pan. Ir, bent jau man, gražesni darbai pasirodė būtent šioje knygoje- ,,Dekupažo magija“.

Taigi, jei kas nors prašytų pasirinkti vieną iš šių knygų, rinkčiausi pirmąją. Nes ji man labiau patiko. Bet įdomu būtų sužinoti, ką apie šias knygas mano dekupažo techniką jau išmanantys žmonės 😉 Kuri jiems atrodytų mažiau komerciška ir naudingesnė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.