1.35. Rebecca Miller ,,Pipos Li asmeniniai gyvenimai“


 Tai moters gyvenimo istorija. Pipa, praleidusi audringą jaunystę Niujorko bohemos vakarėliuose, narkotikų svaiguly ir menininkų apsupty, staiga išteka už gerokai vyresnio leidėjo Herbio ir visiškai pakeičia savo gyvenimo būdą.

Tapusi pavyzdinga namų šeimininke, išdidžia dviejų vaikų motina ir mylinčia žmona, Pipa Li pradeda antrąjį savo gyvenimą. Trečiasis gyvenimas prasideda, Pipai su vyru palikus ištaigingą butą Niujorke ir persikėlus į turtingų pensininkų kaimelį. Atrodytų, niekas nekliudo mylinčiai žmonai ir toliau rūpintis senstančiu vyru, bendrauti su kaimynėmis prie ryto kavutės, tačiau… namie ima dėtis keisti dalykai. Ir jų visų kaltininkė – pati Pipa. Ją ima kankinti nerimastingi, trikdantys klausimai…

Kur yra jos vieta? Ką ji veikia šiame gyvenime? Ar santuoka jau visiškai sunaikino jos tikrąjį „Aš“? Kiek kartų galima viską pradėti iš naujo? 

Amerikos aukštuomenė, intelektualai ir menininkai, prabangūs interjerai, neištikimybė ir jausmų sumaištis, santuokos ir skyrybos – visa tai matome Pipos Li akimis. Moters, kuri tarsi katė turi ne vieną gyvybę – ir ne vieną asmeninį gyvenimą. Moters, kuri niršta ir atleidžia, apgauna ir kenčia nuo apgaulės, myli ir blaškosi, svajoja ir klausia. Moters, kuri yra žmona ir motina, draugė ir meilužė. Moters, kurioje matome save – buvusią, esamą ar būsimą.

 Taip jau atsitiko, kad šią knygą skaičiau ilgai. Ne todėl, kad ji skaitytųsi sunkiai, o todėl, kad skaitymui laiko lieka vis mažiau. Dėl to, paėmusi penktadienį knygą į rankas, net nustebau- sunkiai atgaminau, kas vyko toje knygoje… Bet pamažu įsivažiavau.

Knyga suskirstyta į keturias dalis. Pirmojoje dalyje kalbama apie dabartį. Pipa Li, ~50 metų moteris su trisdešimčia metų vyresniu vyru Herbiu atsikrausto į pensininkų kaimelį. Bent jau man ši dalis nebuvo įdomi, norėjosi šiek tiek daugiau veiksmo. Antroji dalis, pasakojanti apie Pipos Li vaikystę ir jaunystę tikrai paliko įspūdį. Narkomanė mama, Pipos ieškojimai, liūdesys, nuklydimai… Vėliau gyvenimas, apsuptas homoseksualų… Kažkodėl, skaitydama šią knygą, prisiminiau Janet Fitch ,,Baltąjį oleandrą“. Nors knygos tikrai nėra panašios. Pipos Li asmenybė šiuo laikotarpiu tikrai yra įdomi ir spalvinga. Bet niekaip negalėjau suprasti jos traukos žymiai vyresniems vyrams. Už vieno ji net ir ištekėjo… Trečiojoje ir ketvirtojoje dalyse vėl aprašoma dabartis… Bet skaityti buvo įdomiau nei pirmąją dalį. Pabaiga… Žinojau ją jau trečios dalies pradžioje. Bet vis tiek skaičiau… Tačiau jokiu būdu nesakau, kad ir jūs ją atspėsite. Galbūt jos nežinosite iki pat paskutinių puslapių…

Apskritai, ši knyga man pasirodė vidutinė. Kodėl ją iš viso ėmiau iš bibliotekos? Girdėjau, kad pagal ją yra sukurtas filmas. O ekranizuotos knygos (beveik visos) kažkaip mane traukia. Galbūt norisi sužinoti, kas toje istorijoje yra ypatingo, kad net ją sumanė ekranizuoti?

Labiau merginoms/moterims siūlau šią knygą skaityti. Nors ji tikrai nėra ta knyga, kurios neperskaitę, kažką prarastumėte.

Ekranizacija

 Filmo pavadinimas: The private lives of Pippa Lee (,,Asmeniniai Pipos Li gyvenimai“)

Režisierius: Rebecca Miller

Premjera: 2009 m.

Žanras: Drama

Vaidina: Robin Wright Penn, Mike Binder, Alan Arkin , Maria Bello, Monic Bellucci, Blake Lively, Julianne Moore, Keanu Reeves, Winona Ryder…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.