1.33. Sofoklis ,,Antigonė''


CaptureKnyga, kuri privaloma tikriausiai kiekvienam vienuoliktokui. Lengvas ir numanomas siužetas (bei pabaiga), viso labo tik septyniasdešimt keli puslapiai persiskaitė nesunkiai ir greitai. Tikriausiai esu persisotinusi įvairiausių tragedijų, tad apie šią nepasakysiu kažko labai gero. Bet blogo irgi nieko nesakysiu. Tiesa, nors rašiau, kad pabaiga numanoma, bet vieno veikėjo baigtis liko neaiški ir nepasibaigė mirtimi. O tai jau kažkas naujo.

Truputį apie siužetą: Antigonės broliai Polineikas ir Eteoklis susiginčijo dėl valdžios. Eteoklis išvijo Polineiką ir užėmė sostą. Tada Polineikas su savo armija puolė miestą, ir broliai dvikovoje žūsta, karaliaus valdžią perima dėdė Kreontas. Jis įsako Eteoklį palaidoti, o Polineiką palikti nelaidotą. Žuvusiųjų sesuo Antigonė nepaklūsta įsakymui ir ryžtasi palaidoti brolį.  Antigonė nebijo žmogaus – karaliaus rūstybės. Ji myli abu brolius ir negali sutikti, jog Polineiko palaikai būtų išniekinti.

10 komentarų “1.33. Sofoklis ,,Antigonė''

 1. saulele sako:

  Sakai 11-okams? mes skaitėme 9-oje klasėje Man patiko, nors iš pradžių buvo labai neįdomu,bet įpusėjus pradėjo patikti, o vėliau net norėjosi skaityti ir skaityti. tikrai patarčiau paskaityt 🙂

  • Dovilė sako:

   Aš devintoje neskaičiau. Nors, kiek pamenu, devintoje teko susipažinti su antikine literatūra (pvz. Kuno Senovės graikų legendos ir mitai, prikaltasis prometėjas)

   Kaip ir rašiau, man nebuvo nei pernelyg įdomu, nei visai neįdomu. Tokia vidutinė. Plius, kai reikia skaityti ne vieną ir ne du panašaus pobūdžio kūrinius, tai, bent jau man, atsibosta.

  • Dovilė sako:

   Jei citatų atsiliepime nėra, tai reiškia, kad nė viena vieta kūrinyje man pernelyg neįstrigo. Siūlau pasinaudoti google ir labiau paieškoti- paskaitinėk internete įdėtas interpretacijas- jose turėtumėte rasti vieną kitą citatą.

 2. Gerda sako:

  Gal kas gali man padeti aš rašau rytoj rašinį tema “ką reiskia buti ismintingam“ir reikia remtis knyga antigone ar galit man padeti parasyti destima.plzzz.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.