1.28. Danny Wallace ,,Jis sako taip“


Jei ant viršelio nebūtų buvusios Jim Carrey nuotrauka, nežinia ar į šią knygą būčiau iš viso atkreipusi dėmesį. Tuo labiau, kad ji stora ( ~460 psl) , o tokių nelabai mėgstu. Žinoma, išsigąsti nevertėtų. Juk raidės nėra labai smulkios, todėl skaityti tikrai nėra sudėtinga. Tik šiaip nepatogu. Visgi skaitau ne prie stalo.

Tai autobiografinė knyga. Denis po išsiskyrimo su mergina, kurią jau buvo pradėjęs įsimylėti, patyrė tokią būseną, kad kurį laiką nenorėjo nieko. Į visus kvietimus jis atsakydavo ,,ne“, jei reikėdavo, sumąstydavo pačius kvailiausius pasiteisinimus. Ir tik tam kad galėtų sėdėti namie ir žiūrėti televizorių.. Bet paprasta kelionė autobusu pakeitė jo gyvenimą. Nepažįstamas vyriškis, jiems abiems bekalbant, ištarė frazę, kad vertėtų dažniau sakyti ,,taip“. Ir Denis tarsi kokį apšvietimą gavo. Jis nusprendė vieną dieną į visus klausimus atsakinėti ,,taip“. Bet ta diena išaugo į kelis mėnesius…

Elektroninėje bibliotekoje prie šios knygos radau komentarą, kad ,,Jis sako taip“ knyga skirta skaityti tada, kai nesinori mąstyti, tik skaityti. Tikiuosi, jei kartais užklys į mano šiuos namučius komentaro autorė, nesupyks, kad paprieštarausiu jos nuomonei… Mane ši knyga tikrai privertė susimąstyti. Nes tikrai būna, kad pasakau ,,Ne“ tik todėl, kad tingiu kišti nosį iš namų, nesinori nieko matyti tą dieną, nepatinka susitikimo tikslas ar pan.. Ir Jums taip būna. Bet kiek praleidžiam progų susipažinti su naujais žmonėmis, patirti kažkokių nuotykių… Kas būtų, jei vienam ar kitam dalykui būtumėte pasakę ,,taip“? Šitą galime tik menkai nuspėti. O kas būtų, jei būtume vietoj ,,taip“ pasakę ,,ne“, atspėti žymiai lengviau. Jei visada sakysime ,,ne“, praleisime tiek daug dalykų. Gyvenimas bus neįdomus, monotoniškas. Aišku, nereikia persistengti, nes, kad ir trumpi, bet šie žodeliai gali pakeisti viską priklausomai nuo to, kurį ištarsite.

Lengvai skaitoma knyga, nesudėtingas siužetas, galybė juokingų vietų, kur galėsite juoktis kol suskaus pilvą (viskas priklauso nuo to, kaip įsijausite į knygą 😀 )… Pabaiga… Graži. Jei būčiau mąsčiusi apie pabaigą, gal ir būčiau nuspėjusi, bet man labiau rūpėjo ne tai, kaip pasibaigs knyga, o koks bus kitas Denio patirtas nuotykis. Būtų įdomu pamatyti filmą ir sužinoti, kiek knygoje teisybės.

Ekranizacija:

Filmo pavadinimas: ,,Yes man“ (,,Jis sako ,,taip“ “)

Režisierius: Peyton Reed

Premjera: 2008 m.

Žanras: Komedija

Vaidina: Jim Carrey, Zooey Deshanel, Bradley Coper, John Michael Higgins, Rhys Darby…

Anonsas:

Reklama

2 mintys apie “1.28. Danny Wallace ,,Jis sako taip“

    • Aš filmą žiūrėjau gal prieš porą mėnesių. Kadangi knygą buvau skaičiusi, tai labai juokinga nebuvo ir gaila, kad kai kurias scenas pakeitė arba iš viso net neparodė. Manau, būtų buvę kitaip, jei nebūčiau skaičiusi knygos. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.