1.25. Cormac McCarthy ,,Kelias‘‘


keliasDu žmonės : tėvas ir sūnus. Jie jau kelerius metus yra kelyje. Prieš save jie stumia pirkiniams skirtą vežimėlį, prikrautą antklodžių ir šiaip apleistuose namuose rastų daiktų, kurie gali praversti. Kartais galima vežimėlyje rasti ir skardines su maistu. O kartais ne. Jie turi ir revolverį. Ir dvi kulkas. Į kitą pasaulį jie išeis kartu- taip pažadėjo moteriai- tėvo žmonai, sūnaus motinai. Vyriškis su berniuku miega kur nors tarp žolių ar tarp medžių.. Žiemą ant sniego. Jų pokalbiai trumpi, tačiau suvirpinantys skaitytojo jausmus.

Ką darytumėte Jūs, jei pasaulis, kuriame gyvenote, virstų didžiule degėsių krūva? Kur išlikę gyvieji žmonės yra žudomi gaujų ( dar ir dabar nesupratau, kodėl jie taip elgėsi), miršta iš bado ar šalčio… Kur kiekvienas kovoja už savo išlikimą. Išlikti vardan ko? Juk normalaus gyvenimo nebėra. Tik vienintelė išeitis- eiti. Eiti tol, kol vieną dieną nebepajėgsi, suklupsi ir numirsi. Ar ne geriau iš karto numirti, nei kęsti maisto ir drabužių nepriteklių, šaltį/karštį? Miręs geriausiu atveju ramiai sau supūsi, blogiausiu- būsi suvalgytas alkanų klajūnų.

Tikriausiai pats žiauriausias vaizdas buvo pajuodusio begalvio kūdikio, perverto iešmu ir pritvirtinto virš laužo. Tikriausiai pamanė: kam čia gulės ir pūs mėsa, jei ją galima skaniai suvalgyti. Juk kas čia tokio- jei valgome paršiukus, veršiukus, tai kodėl gi negalime valgyti kūdikių? Juk jis vis vien miręs,o jie alkani. Tas apdegusio (o gal tik apskrudusio? ) vaiko vaizdas parodo, ko gali žmogus imtis, kad tik kuo ilgiau išliktų gyvas.

Knyga kitokia. Ji skiriasi nuo kitų savo siužetu. Ši knyga priverčia susimąstyti, ką jų vietoje daryčiau aš? Kai, rodos, mirtis jau kvėpuoja į nugarą, ar sugebėčiau keltis ir eiti toliau?  Ar sugebėčiau apsaugoti mylimą žmogų? Ir ar sugebėčiau išlaikyti viltį, kad pasiekusi pietus išvysiu tą prarastą pasaulį?

Veiksmo mėgėjams ši knyga gali nepatikti, nes veiksmo tikrai mažoka. Bet net ir veiksmo nebūvimas verčia versti lapus… Pabaiga… Man ji buvo kiek netikėta.

Ekranizacija:

Filmo pavadinimas: The Road (,,Kelias“)

Režisierius: John Hillcoat

Premjera: 2009 m.

Žanras: Drama, Trileris

Vaidina: Viggo Mortensen, Kodi Smit- McPhee, Robert Duvall, Guy Pearce, Molly Parker, Charlize Theron…

4 komentarai “1.25. Cormac McCarthy ,,Kelias‘‘

  1. Skaitanti sako:

    Taip, veiksmo knygoje nėra, ji kitokia, bet tuo man ji ir patiko. Būtent veiksmo nėra, o įtampa verčia versti lapus 🙂 Tikrai knyga paliko labai stiprų įspūdį, viena iš stipriausių skaitytų pastaruoju metu, bet nežinau, ar norėčiau perskaityti dar kartą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.