1.23. William Golding ,,Musių valdovas''


Dar viena labai išgirta ir įtraukta į mokymosi programą knyga. Turiu omeny ne vienuoliktos klasės, bet apskritai. Tiesa, bibliotekininkės prasitarė, kad šiais metais lyg ir nebebuvo įtraukta. Kiek tame tiesos, nežinau.

Pasiėmiau ją, nes girdėjau, kad ši knyga labai sukrečianti, žiauri, įdomi. Tokios man patinka. Lėktuvui sudužus negyvenamoje saloje vieninteliai išsigelbėję – grupelė berniukų. Dienomis vaikai aikčioja iš susižavėjimo pakerėti slėpiningo salos grožio, juos vilioja romantiška perspektyva gyventi robinzoniškai, laisvai, be suaugusiųjų , tačiau naktimis baimę kelia paslaptingas žvėris. Kai berniukai sulaukėja ir vaikiškos jų svajos virsta kraujo troškuliu, išsiruošiama į medžioklę. Drebančia ranka pralietas kraujo lašas pamažu tirpdo ribą tarp žvėries ir žmogaus, pyktis ir kerštas nukrypsta į buvusius draugus. Tokia anotacija gali sudominti kiekvieną. Bet skaitydama supratau, kad tikėjausi ko kito. Gal pasirodysiu žiauri, bet norėjau, kad kraujas lietųsi nuo pat na…. Kad ir antro skyriaus. Tiesa, šernų kraujas nesiskaito. O patys ,,smagumai“ prasidėjo tik likus kažkur šimtui puslapių iki pabaigos. Visgi, kai pagalvoju, vaikai žiaurūs. Šitaip sužvėrėti, pasiduoti bandos jausmui (nors ,,bandos jausmas“ persekioja daugumą ir dabar), susitelkti tik į tikslą, kuris tikrai nėra toks geras… Svarbiausia, kad didžioji dalis jų- dar visai jaunučiai. Bet jie ir yra silpniausi. Tad jie eina ten, kur yra šilto maisto,  ten, kur eina dauguma. Na, bet kur yra du lyderiai, niekada nebūna tvarkos.

Man kažkoks buvo keistas nutikimas su parašiutu… Visų pirma, autorius blogai padarė prašnekdamas apie jį prieš kai kuriuos įvykius, kurie buvo po to. Taip nebeliko jokios paslapties skaitytojui. Antra, aš taip iki galo ir nesupratau, kokiu tikslu jis buvo ,,sukurtas“.

Na ir galiausiai pabaiga. Nuvalkiota, neįdomi, neįtikinanti.

Gaila man tik kelių berniukų, o ypač Kriuksio… Jis kone vienintelis mąstė gan blaiviai, bet jo kūno sudėjimas, astma, nešiojami akiniai (na taip, anksčiau juos nešiojo tik vienas kitas… Tik dabar klasėse vaikų su akiniais daugiau nei be jų) nesuteikė pripažinimo. O jis būtų buvęs geras vadas.

Ekranizacijos:

1990 ir 1963 buvo sukurti filmai pagal šią knygą. (Abiejų anonsus galite rasti ir mano tinklalapyje prie knygų sąrašų)

Kelios nuotraukos iš filmų:

(1963 m.)

(1990 m.)

4 komentarai “1.23. William Golding ,,Musių valdovas''

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.