1.22. Somaly Mam ,,Prarastos nekaltybės kelias''


Daug kalbėti apie knygą nereikia- viską pasako jos anotacija : 

Kiekvieną dieną visame pasaulyje daugybė moterų ir vaikų parduodama į sekso vergiją. Somaly Mam buvo penkiolika, kai ją pardavė jos netikras senelis. Gūdžioje Kambodžos girioje gimusi mergaitė visą dešimtmetį buvo verčiama dirbti viešnamiuose, tarnaujančiuose galingam Pietryčių Azijos sekso verslui. Ji patyrė neapsakomą žiaurumą ir iškentė tokių baisybių, kad nepamirš jų visą gyvenimą. Tik sulaukusi dvidešimt kelerių, Somaly Mam įstengė ištrūkti. Nepajėgdama užmiršti nelaimėje paliktų mergaičių, ji pradėjo atkakliai ir narsiai kovoti su prekyba žmonėmis, gelbėti sekso verslo aukas – kai kurioms tebuvo penkeri ar šešeri metai. Ši moteris suteikė joms prieglobstį, reabilitaciją, gydymą ir meilę, prikelsiančią naujam gyvenimui.

Iki skausmo tikroviška Somaly Mam istorija atskleidžia, kaip žmogus gali nusiristi į patį dugną, tačiau kartu šis atviras pasakojimas liudija, kad prievartai pasipriešinti įmanoma.

Somaly Mam yra AFESIP (organizacijos, ginančios nelaimės ištiktas moteris) prezidentė, viena iš jos įkūrėjų Kambodžoje ir Somaly Mam fondo Jungtinėse Amerikos Valstijose prezidentė. 2008 m. ji gavo Pasaulio vaikų apdovanojimą už vaikų teisių gynimą ir Rolando Bergerio apdovanojimą už žmogiškojo orumo saugojimą, 2009 m. buvo įtraukta į žurnalo „Time” paskelbtą šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Autorė gyvena Kambodžoje.

Tiesiog siaubinga skaityti, kaip mažametės mergaitės yra prievartaujamos ir skriaudžiamos, o valdžiai kone nusispjaut ant jų. Nesuprantama, kaip gali net patys tėvai, net tikra mama parduoti savo dukrą į sekso vergiją??? Juk tai baisu! O kad tokias mamas, tetas ir seneles ten uždarytų… O kad jos pačios galėtų patirti, į kur parduoda savo dukrą. Noras tikrai praeitų. Dar labiau nesuprantu vyrų, kuriems yra malonumas prievartauti nepilnametes. Kad ir kokios šešiolikmetės ar septyniolikametės- dar suprantu. Jos dar ne visiškai, bet jau beveik moterys. Bet iš kur potraukis mažoms 5- 12 m. mergytėms? Juk jos dar visiški vaikai. Ar jų tyrumas, nekaltumas ir traukia vyrus????? Nesupratau ir nesuprasiu to.

2005 m. pagal statistinius duomenis buvo priskaičiuojama Kambodžoje ne mažiau kaip 40 000- 50 000 prostitučių ir sekso vergių. Tikėtina, kad iš – ies Kambodžoje gimusių mergaičių bus parduota į sekso vergiją. O jei skaičiuotume iš viso pasaulio? Jų būtų milijonai. Skaudžiausia, kad daugelis motinų, kurių mergaites apgaule kažkas pardavė, nebenori, kad dukros grįžtų namo. Nes grįžusios dukterys dažnai būna apsikrėtusios kokia liga ar virusu (tuberkulioze, ŽIV, AIDS ), kenčia nuo priklausomybės narkotikams, kone kiekviena- bijo žmonių. Aplinkiniai į jas žiūri kaip į kekšes, jiems nesvarbu, kad tai vyko ne tos mergaitės noru, ji jiems lieka tik sutepta ir ničnieko neverta kekše. Kol žmonės netaps tolerantiškesni ir ne tokie tamsūs bei riboto mąstymo, ši bėda nebus išspręsta.

Paskutiniu metu yra išleista daug knygų apie europiečių gyvenimą su musulmonais, tokia tematika kaip šioje knygoje literatūros dar daug nėra (bent man neteko matyti). Kad tokios knygos išleidžiamos dėl pinigų- tikrai yra teisingas. Nesakau, kad būtinai pasipelnyti nori būtent aukos. Pelno nori leidyklos, nes knygos tikrai yra perkamos. Kadangi man pačiai nerūpi nagrinėti, kas ten dėl ko rašo ar leidžia, tai per daug ir nesismulkinsiu. Svarbiausia, kad tai, ką žmonės perskaito, įsidėmėtų, nekartotų panašių klaidų ir paskelbtų apie tai kitiems, o jei įmanoma- prisidėtų prie bėdos išsprendimo.

Literatūrinės reikšmės ši knyga tikrai neturi. Bet yra kitokia- informacinė reikšmė, kuri neleidžia ramiai vartytis pūkuotuose gražių iliuzijų pataluose.

Daugiau informacijos rasite : www.somaly.org

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.