1.21. Martynas Starkus ,,Šilko kelias''


šilko keliasJau senokai norėjau perskaityti šią knygą. Ir pagaliau gavau ją bei perskaičiau.

Knygoje pasakojama apie kelionę keliais senais mersedesais ,,Šilko keliu“. ,,Šilko kelias“- seniausias žinomas prekybos kelias, nuo antikos iki viduramžių pabaigos jungęs Kiniją, Indiją, Persiją, Arabiją, Graikiją ir Romą. Juo buvo gabenamas šilkas, brangakmeniai, prieskoniai ir kiti Rytų turtai, vyko kultūros mainai. Knygos autorius M. Starkus su keletu bendražygių nutarė nuvažiuoti Šilko kelio atkarpą- daugiau kaip 10000 km – nuo Vilniaus iki Uzbekijos sostinės.

Knygos autorius tikrai pasižymi gan neblogu humoru. Juo paįvairindamas įspūdžius jis aprašė visą kelionę. Nesklandumų buvo sočiai, ką jau kalbėti apie ,,Pagiežą“- senutį mersedesą, kuriam autoserviso reikėjo kone kasdien. Beje, knygoje pilna nuotraukų iš kelionės- o į ką pasižvalgyti tikrai buvo.

Labiausiai įsiminė Iranas- šalis, apie kurią seniai kas pranešė gerą naujieną. Daugelis tikriausiai Iraną ir įsivaizduoja kaip pilną pagrobėjų ir dar visokiausių nusikaltėlių šalį. Bet M. Starkaus aprašomas Iranas gan skyrėsi- taip, čia reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kurių gan nemažai ir kurios gan skiriasi nuo Europos, bet kokie šilti, malonūs žmonės. Visi svetingi, paslaugūs. Nesinorėtų ,,varyti“ ant lietuvių, bet daugumai mūsų iki tokio paslaugumo toli. Aišku, ir ten yra visokių, bet, kaip supratau, mažuma. Nė kiek nenustebau, kai M. Starkus pažadėjo dar kada čia apsilankyti.

Viena vienintelė ir tikriausiai svarbiausia taisyklė keliaujant- turėti pakankamai pinigų kyšiams. Korupcijos pilna visur. Na ir dar viena taisyklė, puikiai visiems žinoma, yra gerbti kitos šalies/tautos papročius ir taisykles.

Aišku, perskaičius knygą, nereikia galvoti, kad ten viskas taip faina. Keliautojai, turistai- tai dvi atskiros grupės, į kurias ir žiūrima kitaip, ir kitokius mokesčius verčia mokėti. Nepaisant to, kad degalai kai kuriose šalyse baisiai pigūs (nė nepalyginti su Lietuvos), o kitur vanduo ir dujos yra visiškai nemokamos, nėra rojaus niekur. Jei nemoki už vienus dalykus, reiškia, mokėsi už kažką kitą.

Tikrai įdomi, linksma knyga, kurią siūlau perskaityti visiems, mėgstantiems keliones.

Yra ir kelių laidų ciklas apie šią kelionę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.