1.17. Jodi Picoult ,,Mano sesers globėjas“


Dar viena kiek anksčiau skaityta knyga, kuri paliko labai didelį įspūdį..

Galbūt šią knygą buvau mačiusi ir anksčiau, bet susidomėjau tik tada, kai išgirdau apie to paties pavadinimo filmą. Pasirodo, bibliotekoje ją gauti nėra lengva- kilęs susidomėjimas ja vis augo. Nors paprastai mėgstu pirmiau perskaityti knygą, o tik tada pažiūrėti filmą, bet šįkart turėjau tenkintis atvirkštiniu variantu (ir jau nebe pirmą kartą 🙂 ). nors filmą žiūrėjau rugsėjo pradžioje, bet knyga į mano rankas pakliuvo tik gruodžio vidury… filmas pravirkdė ir privertė susimąstyti, bet knyga- tiesiog sukrėtė..
Anai trylika, tačiau ji jau patyrė begalę operacijų. Nors leukemija serga ne ji, o jos vyresnė sesuo Keit. Ana, autorės žodžiais, yra suprojektuotas kūdikis. Ji buvo pagimdyta tam, kad išgelbėtų seserį. Dirbtiniu būdu buvo apvaisintas būtent taip, kad Anos genai visiškai atitiktų Keit genetiką. Vos gimus Anai, Sara- mergaičių mama- ne ant rankų norėjo paimti naujagimę, o rūpinosi, kad gydytojas nesugadintų virkštelės, nes joje buvęs kraujas turėjo padėti Keit. Tačiau neilgai trukus išaiškėjo, kad to kraujo neužteks.. Kad reikia ir leukocitų, ir trombocitų, ir kaulų čiulpų, ir t.t, kuriuos gali duoti tik Ana. Šįkart Keit reikia inksto. Bet Anai atsibodo tylėti (vėliau išaiškės kita priežastis), ji nebenorėjo rizikuoti savo sveikata, jei Keit anksčiau ar vėliau vis tiek mirs. Tad ji paprašo advokato padėti. Ji nori būti nepriklausoma nuo tėvų, sprendžiant medicininius klausimus jos kūno atžvilgiu.
Iš karto kiekvienas skaitytojas gali susidaryti nuomonę, kad tiek Ana, tiek Džesas (brolis-vyriausias iš trijų) stengiasi būti pastebėti. Jiems trūksta dėmesio. Tik Ana į tai žiūri nuolaidžiau. O Džesas daro viską, kam tėvai nepritaria: rūko, geria, vartoja narkotikus (ir nė kiek nesislapsto), padeginėja namus, kuriuos po to gesina gaisrinėje dirbantis jo tėtis Brajanas. Kadangi tėvas jį suprato, tai net ir sužinojęs, kas tas padegėjas, nieko nepraneša policijai. Kitaip nei knygoje, filme Džeso charakteris nebuvo atskleistas taip stipriai.
Deja, nors visa ko centre yra Keit, apie ją suteikiama informacija yra tik iš aplinkinių. Dažniausiai apie ją pasakoja Sara. Brajanas irgi užsimena apie Keit, bet svarbiausia jo ,,pokalbių tema” yra darbas. Jis ir pats prisipažino, kad tik dirbdamas gali užsimiršti, nes, jei jis ne darbe, tai turi būti prie Keit, kuri vis labiau geso. Filme didesnis dėmesys buvo skiriamas Keit, netgi manyčiau, kad filme Keit buvo pagrindinė herojė, o ne Ana.
Visoje knygoje yra kalbama apie tai, kaip padalinti tėvų meilę po lygiai kiekvienam, ar dėl vieno vaiko galima paaukoti kitą? Į šį klausimą neįmanoma atsakyti vienareikšmiškai, atsidūrus tokioje situacijoje. tad ir aš nesiplėsiu.

Pabaiga bus netikėta net ir tiems, kurie matė filmą.  Knygą siūlau perskaityti visiems visiems… Man ji labai patiko.

Ekranizacija:

Filmo pavadinimas: ,,My sister’s keeper“ (,,Mano sesers globėjas“)
Režisierius: Nick Cassavetes
Premjera: 2009 m.

Žanras: drama
Vaidina: Abigail Breslin, Sofia Vassilieva, Cameron Diaz, Walter Raney…

Anonsas:

Reklama

1 mintis apie “1.17. Jodi Picoult ,,Mano sesers globėjas“

  1. Pritariu Dovilei, knygą reikia ir verta perskaityti. Nes tai tokia knyga, kurią perskaitęs dar ilgai lieki galvoti. Ir vistiek, tokio vieningo sprendimo ar nuomonės negali priimti. Negali pasakyti, kaip pats elgtumeisi tokioje situacijoje.
    Bet visos Jodi Picoult knygos tokios, nagrinėjančios temas, kuriose nėra tik geros ir blogos pusės. Negali nurodyti, kad va tas dalykas yra blogas, o tas jau geras. Nes dar reikia įvertinti aplinkybes.
    Pirmiausia skaičiau knygą, o tik poto žiūrėjau filmą. Taip, filmas geras. Klausimas, ar geriau buvo įmanoma pastatyti, pagal tokią sudėtingą knygą (jausmų atžvilgiu). Bet pabaiga nuvylė visiškai. Tad skaitykit knygą. Ji tikrai verta laiko, kuris bus skirtas jai perskaityti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s