1.11. Algimantas Čekuolis ,,Staigmenos ir kiti žinomi dalykai''


Tikrai nebuvau Čekuolio gerbėja. Žiūrėjau gal tik porą jo laidų. Abi jos man pasirodė nuobodžios. Nuobodžios buvo ne temos. Mane migdė Čekuolio balsas. Tačiau knyga- visai kas kita. Čia jo balso nereikia klausytis, tad, pamaniau, kodėl gi nepabandžius?
Šioje knygoje galima rasti visko ir apie visus. Ši knyga- tikras turtas tiems, kurie per daug viskuo nesidomi arba tam paprasčiausiai neturi laiko. Nes, perskaičius ją, sužinosi tiek, kiek kitas ir per metus nesužino. Belieka tik klausimas : kaip viskas telpa Čekuolio galvon? Sklinda anekdotas, kad dešimties balų sistema mokyklose atsirado tada, kai atsirado ir Čekuolis. Na, anekdotas tikrai nelogiškas, bet, kad Čekuolis labai apsiskaitęs žmogus- tai tikrai. O tą ir norima pasakyti anekdote.
Knyga pradedama apie Baltijos jūrą bei jos didžiausią turtą- gintarą. Žinoma, jo yra ir kitose vietose, bet, pasirodo, mūsiškis yra geriausias, o gintarą naudojo žmonės labai seniai.
Antrame skyriuje pasakojama apie Skandinavijos šalis : Norvegiją ir Švediją. Pasakojimas apie Norvegiją neįsiminė (ką tik atsiverčiau ir supratau kodėl : pasakojama apie gamtos iškasenas, o tai tikrai nėra man įdomiausia sritis), bet apie Švediją visai smagiai susiskaitė. Galima pamanyti, kad šioje šalyje gali gyventi visi negražūs žmonės ( skyrelis taip ir vadinasi : Šalis ne vien gražiems žmonėms ) , mat lygios teisės ten kaip niekur kitur gerbiamos ir dažnai įvedami nauji lygių teisių istatymo pataisymai- įvedami nauji punktai.
Trečias skyrius skirtas Europai. Ten galima rasti apie tai, kaip Albanijoje vykdomas kraujo kerštas, apie tai, kad Olandijoje (ji garsėja tulpėmis ir raudonaisiais kvartalais) lytinis švietimas vaikams prasideda kažkur nuo penkerių metų. Beje, šis dalykas pasiteisino. Gal, jei taip būtų ir kitose šalyse, sumažėtų nėsčių nepilnamečių ir nėštumo nutraukimų? Skyrelyje apie Ukrainą pasakojama apie įžymią veikėją Juliją Tymošenko. Nors politika nesidomiu, bet šią moterį žinau. Jos įžymioji šukuosena ne vienam įstrigo į atmintį. Čekuolis turi įdomią teoriją, kuri paaiškina, kodėl Tymošenko būna su šia šukuosena. Pipirų nemėgstu, bet, kai perskaičiau ,,Odė pipirams“, kilo noras jų paragauti. Nors nemanau, kad ryšiuos. Galiu parašyti, kad pipirus galite valgyti kiek tik norite- skrandžio nesusigadinsite. Pasirodo, jie tik gerklę degina.
tikriausiai pats įdomiausias- ketvirtas skyrius. Jis pasakoja apie Aziją. Pasirodo, būtent šiame žemyne yra moterų trūkumas. Ir ypač ateityje, jei nepasikeis politika, atotrūkis tarp vyrų ir moterų gimstamumo skaičių ypač pasimatys. Tokių šalių kaip Palestinos, Afganistano temos kaip ir numanomos. Tiesa, nustebino tai, kad knygoje ,,Bėgantis paskui aitvarą“ pateiktas vaizdas buvo panašus į nupasakotą Čekuolio – reiškia, kai kurios grožinės literatūros knygos yra vertingos ne mažiau nei informacinio turinio. Ar jus domina Kinijoje gyvenanti gentis, kurioje nėra skyrybų, nes… Nėra ir vedybų? Ir visai gražiai jie ten sutaria.
Visas moteris (aišku, į tą tarpą įeina ir mergaitės bei merginos 😀 ) labai sudomins tema apie falsifikatus. O įdomiausia, kad kai kurių daiktų falsifikatai yra tokios pat kokybės kaip ir tikrieji, tik žymiai pigesni. Verta įsidėmėti. Be to, pasirodo, kartais ne Kinija nusižiūri nuo įžymių firmų, o įžymios firmos nuo kinų 😀
Penktame skyriuje kalbama apie Ameriką. Bent jau mane sudomino pasakojimas apie Venesuelą. Net nežinojau, kad joje valdoma politika labai panaši į diktatūrą. Nepaisant to, prezidentas yra visai mėgstamas.
Šeštame skyriuje visas dėmesys skirtas Afrikai. Afrika- įdomus ir labai liūdnas žemynas. Išaiškinama visa tiesa apie tai, kur eina beveik visi žmonių aukojami pinigai vargstantiems žmonėms ir kokia Afrika buvo per kolonizaciją ir po. Be abejo, nemažai dėmesio skiriama ir Somaliui. Teko girdėti apie Somalio piratus? Man- taip.
Septintasis skyrius skiriamas visam ,,Nuodėmingam pasauliui“ .  Pasakojama apie burtus, taip pat paauglius žudikus- tuos, kurie pasikėsina į savo mokyklos bendruomenę. Įdomūs faktai leidžia svarstyti, kokie iš tiesų yra tie, kurie pasiryžo nužudyti kitus, o dauguma- ir save. Baimė žudo- manau, tai žino daugelis, bet nekalba. Taip pat rasite kad ir trumpus, bet visai įdomius ir praktiškai įgyvendinamus dalykus apie flirtą sms žinutėmis- ką rašyti ir ko geriau vengti. Tai ne Čekuolis sugalvojo, o žymus žmogus, kuris kviečia į paskaitas apie flirtą telefonu. Kad pinigai keičia žmogų tikrai žinote, bet tai tikrai nereiškia, kad skyrelis apie juos nevertas skaitymo. Jame aprašomi įdomūs bandymai. Na ir nemažai galėsite sužinoti apie auksą.
Pats paskutinis skyrelis yra apie muziką. Tai man pasirodė itin įdomu. Muzika gydo. Ne vaistai, kainuojantys didžiausius pinigus, o paprasčiausia muzika. įdomu, tikrai įdomu.
Minusas- daug politikos. Bet nemurmėdama viską perskaičiau. Kažkas liko galvoje, kažką jau spėjau pamiršti. Bet nesvarbu. Juk visko į galvą nesusikyši 😀

Neseniai pagalvojau tokį dalyką, tad ir pasiūlysiu tiems, kas dar jos neskaitė : skaitykite po truputį. Tai ne ta knyga, kurią reikia sukramtyti nuo pradžios iki galo per vieną dvi dienas. Apskritai, jei neturite noro skaityti apie visokius dujų vamzdžius , tai ir praleiskite. Skaitykite tik tai, kas įdomu. Nors nieko blogo nebus, jei ir neįdomius pasakojimus paskaitysite 🙂

Beje, ką tik pamačiau, kiek daug aš prirašiau… Negalvokite, kad papasakojau visą turinį- tai, ką rašiau galite atrasti turinyje. Na, gerai- beveik viską 🙂

Džiaugiuosi, kad perskaičiau šią knygą. Ši knyga tikrai prisidėjo prie mano erudicijos (viena mokytoja mėgo šį žodį kartoti. Kas nežino jo, tai pasakysiu kitaip : apsiskaitymo, tobulėjimo), sužinojau labai daug. Tai daug geriau už kokią enciklopediją, nes pateikiami ne tik sausi faktai..

Beje, nelabai siūlau skaityti, kai taip karšta, nes nelabai kas įeis į galvą. geriau kokį skaitaliuką paimkit tada 🙂 o šią atsidėkit lietingai dienai. 🙂

Reklama

1 mintis apie “1.11. Algimantas Čekuolis ,,Staigmenos ir kiti žinomi dalykai''

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.