1.10. Sophie Kinsella ,,Nepaprasta namų šeimininkė''


Man patinka Sophie Kinsellos linksmos ir nuotaikingos knygos. Serija apie parduotuvių maniakę jau senokai perskaičiau ir nekantraudama laukiu pasirodant šeštosios dalies. Kita pažintis su šia rašytoja- ,,Madame“ serijos išleista knyga ,,Ar moki išlaikyti paslaptį“ vertė taip juoktis, kad net namiškiai pradėjo mane varstyti keistais žvilgsniais. Apie ,,Nepaprastą namų šeimininkę“ išgirdau SM knygų temoje ir netrukus ji jau buvo mano rankose.
Mano draugę kažkodėl gąsdina tokios serijos kaip ,,Madame“, ,,Cappuccino“. Tipo per daug suaugėliškos knygos. Nežinau, kaip ją priversti paimti kokią knygą iš šių serijų, kad pakeistų nuomonę.
,,Nepaprasta namų šeimininkė“ yra apie Samantą – perspektyvią teisininkę, kuri, padariusi didelę klaidą, netenka darbo. Na, kad neteko darbo, ji sužinos kiek vėliau. Mat, vos supratusi, ką padarė, ji nuklysta į vienus namus. Ryški asmenybė su graikinio riešuto didumo smegenimis nusprendžia, kad Samanta atėjo dėl namų šeimininkės darbo… Mergina nesnaudžia ir papasakoja kokius virėjų mokslus yra baigusi ir tik vėliau suvokia, kad gaminti valgį nėra jau taip lengva.. Ką jau kalbėti apie lyginimą, skalbimą, valymą, net lovų klojimą… Juk Samanta gyvenime nevirė valgio ir nieko netvarkė, ji net sagos nemoka įsisiūt. Apie tokius dalykus ji neturėdavo laiko galvoti. Samantos darbas buvo suskirstytas šešių minučių tikslumu. Namo ji grįždavo tik išsimiegoti. Visus namų ruošos darbus jai atlikdavo samdyti žmonės.. Taigi, nuo tada ir prasideda smagumai 🙂
Žinot, aš ją suprantu. Manęs pačios netraukia valgio gaminimas (todėl esu gąsdinama, kad nesusirasiu vyro, bet, po perkūnais , juk man tik 17. vyro dar tikrai nežadu ieškoti). Antra vertus, nereikėjo jai taip prisimeluoti. Bet kaip yra, taip yra. Tikriausiai supratote, kad pasijuokti tikrai bus iš ko.
Siužetas iš dalies kiek numanomas, bet tai netrukdo – imant tokią knygą kažko netikėto juk ir nesitikiu. Norėjau linksmos istorijos su meilės prieskoniais. Tokią ir gavau.
Taip, meilė tikrai įsižiebs. Ir gan graži.
Beje, kalbant apie teisininko specialybę, tai niekada nenorėjau, nenoriu ir nenorėsiu studijuoti teisės, būti advokate ar dar kuo nors, kas susiję su šia sritimi. Ši knyga dar labiau atbaido nuo šių gan populiarių studijų. Darbas su viršvalandžiais, pajuodę paakiai, išbalęs veidas, amžinas skubėjimas, nieko aplinkui nematymas, roboto elgesys – dėkui, nereikia. Taip, galbūt tai tik knyga ir nevertėtų tuo tikėti, BET. Bet aš tikiu, kad taip yra iš tiesų.
Situacija traukinyje (knygos pabaigoje), kai visi teisininkai maigė savo telefonus ar kompiuterius ir nė neatkreipė dėmesio į Samantos prašymą pažiūrėti pro langą, kur matėsi didžiulis spalvotas oro balionas man buvo siaubinga. Ne, ne dėl to, kad jie praleido galimybę pamatyti gražų balioną (o juk tokį galima pamatyti keliskart per metus), bet jų visiškas atsiribojimas nuo gyvenimo. Gyvename ne tam, kad dirbtume. Štai, kokia knygos galėtų būti idėja.
Tai tiek.

Knygą siūlau perskaityti visiems svajojantiems būti teisininkais, kad dar kartą pagalvotumėte, ar jus tenkina tokia ateitis (na, ar bent jau panaši) bei visiems, kuriems trūksta vitamino C 😀

Vertinimas: 4/5

Reklama

6 mintys apie “1.10. Sophie Kinsella ,,Nepaprasta namų šeimininkė''

  1. Ir aš skaičiau. 🙂 Ir parduotuvių maniakės visas dalis, ir šią. Labai man patiko. 🙂 Jau tieeeek prisijuokiau.. :))
    Gal skaitei ir kitą S. Kinsellos knygą ,,Ar moki išlaikyti paslaptį“? Jei patiko kitos jos knygos, tai ir ši turėtų patikt. 🙂

    • Vos pamačiusi autorės oficialiam puslapyje, kad ketinama išleisti šią knygą, pradėjau jos laukti. 😀 Tikiuosi, kad leidykla ilgai neužtruks ir išleis šią knygą lietuviškai 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.