1.7. Lisa See ,,Baltoji Gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė“


Jau imdama šią knygą į rankas žinojau, kad ši knyga tikrai bus įdomi. Kitų šalių kultūra, papročiai, žmonių gyvenimas mane domina, be to, tokiose knygose kaip ši galima sužinoti daug dar negirdėtų dalykų ir taip praplėsti savo akiratį.
Taigi, apie ką ši knyga? Devyniolikto amžiaus Kinijoje, tolimoje Hunano provincijoje, septynerių metų mergaitei Lilei randama laotong, „sielos draugė“. Tarp jų užsimezga emocinis ryšys visam gyvenimui. Laotong, Baltoji Gėlelė, atsiunčia Lilei šilkinę vėduoklę su užrašytu laišku nu šu kalba. Ją Kinijos moterys sukūrė, kad galėtų bendrauti slapta nuo vyrų. Metams bėgant Lilė ir Baltoji Gėlelė siunčia viena kitai ant vėduoklės užrašytus laiškus, rašo istorijas ant nosinių, pasakoja viena kitai apie savo svajones, viltis bei darbus. Abi ištveria kojų rišimo skausmą, apmąsto tėvų suplanuotas vestuves, abiejų patirtą vienatvę bei motinystės džiaugsmus ir nelaimes. Moterys guodžia viena kitą. Toks ryšys palaiko jų dvasią. Tačiau kilus nesusipratimui jų stipriai draugystei iškyla grėsmė… Knygoje vaizdingai, rytietiškai santūriai aprašomos tradicijos, vestuvių papročiai, buities ir kasdienio darbo scenos, kurios jaudina ir virpina giliausius skaitytojo jausmus.
Knyga tikrai įdomi. Papročių ir tradicijų gausumas mane tikrai stebino. Savitos dainos, kuriose apdainuojamos istorijos, mane nustebino. Kiek pastebėjau, Kinijos žmones daina lydi visur, nesvarbu, ar turi balsą, ar ne, traukia dainą iš širdies. Dainos gali būti kuriamos vietoje. Kojų rišimas- liūdnas ir labai skaudus dalykas. Kadangi apie tai esu skaičiusi jau seniau, tokio įspūdžio kaip pirmą kartą šis faktas nepaliko. Tik vis dar stebina tai, kad vyrams gali būti patraukli 7-9cm pėda. Prieš tai nublanksta ir tai, kad mergaitėms vyrus išrenka tėvai- juk tai vyko ne tik Kinijoje. Gyvenimas užsidarius vienam kambarėly mane varytų į neviltį… Įdomu, kaip nevarė jų?..
Visų tradicijų nebevardinsiu- juk nebebus įdomu jums skaityti..

Siūlau perskaityti visiems visiems 🙂 gal tada mažiau burbėsite, koks blogas gyvenimas 🙂

įdedu keletą nuotraukų, kuriose lotoso formos kojytė, batukas, kuriuo būna apauta deformuota koja ir tai, kaip atrodo viskas ,,iš vidaus“.


Ekranizacija:

2011 m. pagal šią knygą Wayne Wang režisavo to paties pavadinimo istorinę dramą ,,Snow Flower and The Secret Fan“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Bingbing Li, Gianna Jun ir Vivian Wu.

Reklama

3 mintys apie “1.7. Lisa See ,,Baltoji Gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė“

  1. Dabar kaip tik skaitau šią knygą… Ech, ne taip įsivaizdavau tas rišamas kojas… Nuotraukose baisiau… Ir koks čia grožis? Keisti buvo tie kinai… Bet knyga tikrai nebloga: nors vietomis man nuobodoka, bet pervertus puslapį iškart vėl įdomu skaityti.

  2. as irgi skaiciau sia knyga, irgi ne toki grozi isivaizdavau…. ir ka tie vyrai sau galvoja, jeigu tai jiems atorode erotiska??????

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s